Psikodermatoloji Polikliniği

PSİKODERMATOLOJİ POLİKLİNİĞİ

Psikodermatoloji psikiyatri ve dermatolojinin arasında yer alan, her iki disiplini de ilgilendiren hastalıklarla uğraşan bir çalışma alanıdır. Psikodermatoloji zihin ve deri arasındaki etkileşim ile ilgilenir. Zaman zaman kişinin çözemediği ruhsal sorunları deride hastalık olarak ortaya çıkabilir. Psikodermatolojinin amacı kişinin deri problemlerini çözmek yanında hastalığa neden olabilecek ruhsal problemlerine de yardımcı olmaktır. Bu şekilde deri hastalığı tüm yönleri ile alınır ve hastanın tedaviden en üst düzeyde faydalanması amaçlanır.

Son yıllarda gelişmiş ülkelerde giderek daha fazla önem kazanan Psikodermatoloji Türkiye'de ilk defa hastanemiz kapsamında "Psikodermatoloji Polikliniği" adı altında kurularak hizmet vermektedir.

Psikodermatoloji hizmeti uzman bir ekip tarafından yürütülmektedir. Ekipte dermatoloji uzmanı Doç.Dr.İlknur Altunay, psikiyatri uzmanı Uzm.Dr.Selime Çelik ve klinik psikolog Uzm.Psk. Çiğdem Aydın bulunmaktadır. Hastalar Psikodermatoloji polikliniği her Çarşamba 13.30 ile 16.30 arasında hizmet vermektedir.