HABERLER


NÜKLEER TIP KLİNİĞİ

2015 yılı Mayıs ayından itibaren yenilenme sürecine giren hastanemiz Nükleer Tıp Kliniği yeni açılan binamızda hizmetlerine devam etmektedir. Bu kapsamda;

- Yeni SPECT/BT cihazımız ve yeni gama kameramız ile sintigrafik çekimler yapılmaya başlanmıştır (Daha önce tek cihaz olması sebebiyle yapılamayan gastroözefageal reflü, dakriosintigrafi, vb. tetkikler artık yapılabilir hale gelmiştir)

- İşaretli lökosit sintigrafisi, Y-90 mikroküre ile radyonüklid embolizasyon, I-131 ile tiroid uptake ölçümleri yapılmaya başlanmıştır.

- Sonuçlar 3 iş günü içerisinde verilmektedir

- Nükleer tıp polikliniği yeni poliklinik odasında her gün hizmet vermeye başlamış ve MHRS açılmıştır.

- PET/BT ünitemizde talep olması halinde Kemik PET (F-18-NaF) yapılabilmektedir.
SERKAN GÖLEN VEDA TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz Bilimsel Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevinden ayrılan Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürümüz Serkan GÖLEN için veda töreni yapıldı. Kendisine Yöneticimiz Prof. Dr. Abdulkadir ÜNSAL tarafından plaket ve hediyeleri takdim edildi.
4. AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTAN BULUŞMASI

2 Nisan 2016 Cumartesi günü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4. Aile Hekimliği Asistan Buluşması'nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Oturum 1 : "1 Yılda Neler Değişti?"
Oturum 2 : "Hayaller ve Hayatlar. Uzmanlık Sonrası Yollarımız"

Salon 1 : EKG Kursu
Salon 2 : Periferik Yayma, Yorumlama ve Hemogram Kursu
Salon 3 : İstatistik ve Bilimsel Çalışma Kursu

Yer : Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İbrahim Paşa Konferans Salonu
JİNEKOLOJİK KANSERLERDE TARAMA EĞİTİMİ

4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle 12.02.2016 tarihinde hastanemiz konferans salonunda Kadın Doğum Klinikleri Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Ayşe Ender Yumru ‘JİNEKOLOJİK KANSERLERDE TARAMA' konulu eğitimi hastane çalışanlarımıza sundu.VEDA TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz İdari Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevlerinden ayrılan Başhekim Yardımcımız Uz. Dr. Mesut DEMİR, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcımız Gıyasettin YAMAN ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcımız Yeliz LEBLEBİCİ için veda töreni yapıldı. Kendilerine Plaket ve hediyeleri takdim edildi.

HASTANEMİZ KLİNİK MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI DOKTORLARININ BAŞARISI

Hastanemiz Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarı doktorları ElifAktaş, Gülşah Malkoçoğlu, Banu Bayraktar, Barış Otlu ve Mehmet Emin Bulut tarafındanyapılmış olan "Klinik örneklerden izole edilen Grup B Streptokokların MultilokusSekans Tiplemesi (MLST) ile tiplendirilmesi ve hipervirülan ST-17varlığının Matriks Aracılı Lazer Desorpsiyon/ İyonizasyon Uçuş ZamanlıKütle Spektrometrisi (MALDI-TOF MS) ile araştırılması" adlı çalışma18-22 Kasım 2015'te Antalya'da düzenlenen 3. Ulusal Klinik MikrobiyolojiKongresinde sözlü bildiri dalında ikincilik ödülünü kazanmışlardır.

Değerli doktorlarımızı tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.PROF.DR.M.GAZİ YAŞARGİL SEMPOZYUMU : EPİLEPSİ CERRAHİSİ

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ İNÖNܒDEN ANLAMLI BAĞIŞ

Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ Hastanemiz Organ ve Doku Nakil Koordinatörlüğünde organ bağışında bulundu. Organ nakli bekleyen binlerce hasta olduğunu, kendi çevresinde de zaman zaman böyle hastalarla karşılaştığını ve bundan dolayı büyük üzüntü duyduğunu, bu nedenle organ bağışı yapmaya karar verdiğini açıkladı. “Herkes bir gün organ nakli adayı hastası olabilir, toplumda organ bağışı yapma isteğini ve bilincini arttırmalıyız, bunun için ben de organ bağışı yapmak istedim, öldükten sonra organlarıma ihtiyacım olmayacak, onlarla başkalarının yaşamasını istiyorum, organ bağışının vicdani bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum” dedi.

Birileri organ nakli ile şifa bulmak için bekliyor, birileri yaşamını yitiriyor, organları toprak olup çürüyor. Organlarımızla bizden sonra birilerinin yaşamasına vesile olmak belki de ölümümüzden sonra yapabileceğimiz en büyük iyilik.

Yaptığı anlamlı bağış için belediye başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ' ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ YÖNETİCİLİĞİ
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI BAŞMÜZAKERECİ BÜYÜKELÇİ SAYIN VOLKAN BOZKIR'IN TEŞEKKÜR YAZISI

Genel Cerrahi Kliniğimize başvuran, Avrupa Birliği Bakanı Başmüzakereci Büyükelçi Sayın Volkan Bozkır'ın annesi Sevgi KIZOĞLU'nun, Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet MİHMANLI ve ekibi tarafından yapılan başarılı ameliyatı ve ameliyat sonrası bakımında gösterilen ilgi ve özen nedeniyle sayın Bakan tarafından verilen teşekkür yazısı ektedir.

Tüm Genel Cerrahi Kliniği çalışanlarına hastalarla olumlu iletişim kurarak hastanemizin kurumsal kimliğine kattığı pozitif değer ve Hamidiye Etfal ruhuyla bütünleşen davranışı için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yönetimi

DR. ALİ RIZA KÖKSAL VE DR. SALİH BOĞA'NIN BAŞARISI

FOTO GALERİ için tıklayın

24-28 Ekim 2015 tarihlerinde Barselona'da yapılan 23. UEGW (Avrupa Gastroenteroloji Haftası)'de "Increased insulin resistance is an independent risk factor for post-ERCP pancreatitis" adlı çalışa ile Gastroenteroloji Kliniği'nden Dr. Ali Rıza Köksal "Posters of Excellence" ödülünü, Dr. Salih Boğa "National Scholar-Young Investigator Award" ödülünü kazanmışlardır.

Deerli doktorlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU SAĞLIK BAKIM VE HASTA HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ YERİNDE GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yıldız DEMİRBAŞ ve ekibi;Hastanemize Sağlık Bakım Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Hizmetleri alanında yerinde gözlem ve değerlendirme ziyaretlerinde bulundular.

TÜRKİYE VE ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL'İN GURURU ŞAMPİYON DUYGU TURAN

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz çalışanlarından Duygu Turan 25 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında Belgrad/Sırbistan'da yapılan Woko Dünya Büyükler Kick Box Şampiyonasında 50 kg Kick Light branşında şampiyon olmuştur.

Duygu Turan'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
10 KASIM 2015... SAYGIYLA ANIYORUZ...

FOTO GALERİ için tıklayın

Bugün 10 Kasım
Neden yarıda bayraklarım?
Ağıtlarla, hıçkırıklarla değil
Marşlarla çınlasın kulaklarım
Bugün 10 Kasım
Yanınızdayım dalgalansın bayrağım


Şişli Hamidiye Etfal ailesi olarak ATAMIZI 77. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE saygıyla anıyoruz.
SEDEFLE YAŞAMAK HASTA OKULU

DR. ALİ RIZA KÖKSAL'IN BAŞARISI

Gastroenteroloji Kliniği uzmanlarımızdan Dr. Ali Rıza KÖKSAL "Yüksek adipositokin düzeyleri post-ERCP pankreatit riskini artırır mı?" adlı çalışması ile 08-10 Ekim 2015'te Afyon'da düzenlenen 12. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi'nde sözlü bildiri dalında üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Değerli doktorumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
MALİYET ANALİZ ÇALIŞMALARI

FOTO GALERİ için tıklayın

Sayın Genel Sekreterimiz Uz.Dr. Güven BEKTEMUR, Mali Hizmetler Başkanımız Hakan ORUÇ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı Finansal Analiz Daire Başkanlığı Finansal Analiz Uzmanları, Genel Sekreterliğimiz Finansal Analiz Birimi uzmanı ve çalışanları, İstanbul Kuzey Genel Sekreterliği Finansal Analiz Uzmanı, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali birim sorumluları ve değerli beyin cerrahi, anestezi uzmanları ile İdari ve Mali İşler Müdürü Abdullah BAKAR, Hasta ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Müdür Yardımcıları, Başhekim yardımcıları ve ilgili birim sorumlularının katılımı ile Hastanemiz Suat Efe Konferans salonunda Kranial Cerrahi işlemlerine yönelik maliyet analiz çalışması yapılmıştır.
HASTANEMİZİN İLK BAŞHEKİMİ İBRAHİM PAŞA'NIN KIZI BEHİRE GÜNEY GERHARDT'TAN HASTANEMİZE ZİYARET.

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemizin ilk başhekimi İbrahim Paşa'nın kızı Behire Güney Gerhardt hastanemiz yöneticiliğine ziyarette bulundular. Ziyarette; Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal, Endokrin ve Metabolizma Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof.Dr. Yüksel Altuntaş ve Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Sinan Uslu da kendilerine eşlik ettiler.
MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN HÜSEYİN ÇELİK’TEN HASTANEMİZE ZİYARET

FOTO GALERİ için tıklayın

Sağlık Bakanlığı Koordinasyon, Stratejik Plan ve Strateji Geliştirme Başkanlığı'ndan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastanemizi ziyaret etti. Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven Bektemür, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Memet Taşkın Egici, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, hastanemiz yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir Ünsal ve sorumlu müdürlerin eşlik ettiği ziyarette, hastanemizdeki çeşitli birimleri gezerek bilgi alan Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastane çalışanları ve hastalarla da sohbet etti.
HASTANEMİZ NİŞANTAŞI TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİN ETKİNLİĞİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemize bağlı Nişantaşı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, takiplerinde olan misafirleri ile Maçka parkında düzenledikleri piknik organizasyonunda buluştular.

Organizasyona Genel Sekreterimiz Sayın Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Sayın M.Taşkın EGİCİ, Uzman Sayın Meral KÖKCAN, Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Sayın Nurgül OSMANBEYOĞLU ile H.H. ve Sağlık Otelciliği Müdürü Sayın Serkan GÖLEN katılmışlardır.
BEŞİKTAŞ KAYMAKAMI ABDULLAH KALKAN VE BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT HAZİNEDAR’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hastanemizi ziyaret etti.
GENEL SEKRETERİMİZ UZ.DR.GÜVEN BEKTEMÜR’ÜN HASTANEMİZİ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

29.07.2015 tarihinde Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Acil Tıp Kliniğinin yenilenen bölümleri, yeni fiziki yerine taşınan Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve hastane eczanesine ziyaret gerçekleştirdi.
5 MAYIS DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (DSÖ) EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

5 Mayıs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından El Hijyeni Günü olarak kabul edilmiştir. 2005 yılında başlayan uygulama, 2009 yılından itibaren, "HAYAT KURTAR: Ellerini Yıka" (SAVE LIVES: Cleanyourhands) sloganıyla kampanyaya dönüştürülmüştür. 2015 yılında hastanemiz DSÖ tarafından tüm dünya çapında düzenlenen "GÜVENLİK ELLER" (Safehands) kampanyasına çalışanlarımızla beraber gerçekleştirilen etkinliğe katılmıştır.

"El yıkama, hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde en etkili ve ucuz yöntemdir."
HASTANEMİZ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz geleneksel iftar yemeği ,Genel Sekreterliğimiz Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr. Memet Taşkın EGİCİ ,  Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr. Abdülkadir ÜNSAL , Hastanemiz Yöneticileri, emekli hocalarımız, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİNİN AÇILIŞ TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemizde yeni hizmete giren Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinin açılışı Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz.Dr.Memet Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Hastanemiz Yöneticileri, Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr.İsmail KORAMAZ, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
PERSONEL EĞİTİMLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Genel Sekreterliğimiz ve Şişli Meslek Yüksekokulu ile yapılan protokol neticesi, Hastanemiz Konferans salonunda veri giriş hizmetlerinde bulunan çalışanlarımıza eğitimler düzenlenmeye devam edilmektedir.

11.05.2015 ve 13.05.2015 tarihlerinde "Beden Dili" ile "İletişim ve Empati" konulu eğitimler interaktif katılım ile gerçekleştirilmiştir.
OP.DR.BÜLENT ÇİTGEZ'İN BAŞARISI

Hastanemiz Genel Cerrahi Uzmanlarından Dr. Bülent Çitgez webometrics tarafından yapılan sıralamada Türkiye'de en başarılı ilk 2000 bilim insanı arasına girmiştir. Hastane yönetimi olarak, hastanemiz kurumsal kimliğine kattığı pozitif değer ve övünç kaynağı olan bu olayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

SAĞLIK BAKANLIĞI TKHK SAĞLIK TESİSLERİ ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANI SAYIN MUHAMMED BAYRAM’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Sağlık Bakanlığı TKHK Sağlık Tesisleri Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Muhammed BAYRAM Hastanemiz Acil Tıp Kliniği işleyişi ve renovasyon çalışmalarını yerinde görmek ve bilgi almak üzere ziyaret etmiştir.
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZLA KUTLADIK

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz H.H.ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğü, yemekhane ekibi ve İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organizasyonu ile Çocuk Kliniklerinde yatarak tedavi gören çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını etkinliklerle kutladık.

"Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."
2015 YILI BAHAR DÖNEMİ BİRLİK GENELİ SPOR TURNUVASI

AYRINTILI BİLGİ için tıklayın