HABERLER


T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU SAĞLIK BAKIM VE HASTA HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ YERİNDE GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yıldız DEMİRBAŞ ve ekibi;Hastanemize Sağlık Bakım Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Hizmetleri alanında yerinde gözlem ve değerlendirme ziyaretlerinde bulundular.

TÜRKİYE VE ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL'İN GURURU ŞAMPİYON DUYGU TURAN

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz çalışanlarından Duygu Turan 25 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında Belgrad/Sırbistan'da yapılan Woko Dünya Büyükler Kick Box Şampiyonasında 50 kg Kick Light branşında şampiyon olmuştur.

Duygu Turan'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
10 KASIM 2015... SAYGIYLA ANIYORUZ...

FOTO GALERİ için tıklayın

Bugün 10 Kasım
Neden yarıda bayraklarım?
Ağıtlarla, hıçkırıklarla değil
Marşlarla çınlasın kulaklarım
Bugün 10 Kasım
Yanınızdayım dalgalansın bayrağım


Şişli Hamidiye Etfal ailesi olarak ATAMIZI 77. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE saygıyla anıyoruz.
SEDEFLE YAŞAMAK HASTA OKULU

DR. ALİ RIZA KÖKSAL'IN BAŞARISI

Gastroenteroloji Kliniği uzmanlarımızdan Dr. Ali Rıza KÖKSAL "Yüksek adipositokin düzeyleri post-ERCP pankreatit riskini artırır mı?" adlı çalışması ile 08-10 Ekim 2015'te Afyon'da düzenlenen 12. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi'nde sözlü bildiri dalında üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Değerli doktorumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
MALİYET ANALİZ ÇALIŞMALARI

FOTO GALERİ için tıklayın

Sayın Genel Sekreterimiz Uz.Dr. Güven BEKTEMUR, Mali Hizmetler Başkanımız Hakan ORUÇ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı Finansal Analiz Daire Başkanlığı Finansal Analiz Uzmanları, Genel Sekreterliğimiz Finansal Analiz Birimi uzmanı ve çalışanları, İstanbul Kuzey Genel Sekreterliği Finansal Analiz Uzmanı, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali birim sorumluları ve değerli beyin cerrahi, anestezi uzmanları ile İdari ve Mali İşler Müdürü Abdullah BAKAR, Hasta ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Müdür Yardımcıları, Başhekim yardımcıları ve ilgili birim sorumlularının katılımı ile Hastanemiz Suat Efe Konferans salonunda Kranial Cerrahi işlemlerine yönelik maliyet analiz çalışması yapılmıştır.
HASTANEMİZİN İLK BAŞHEKİMİ İBRAHİM PAŞA'NIN KIZI BEHİRE GÜNEY GERHARDT'TAN HASTANEMİZE ZİYARET.

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemizin ilk başhekimi İbrahim Paşa'nın kızı Behire Güney Gerhardt hastanemiz yöneticiliğine ziyarette bulundular. Ziyarette; Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal, Endokrin ve Metabolizma Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof.Dr. Yüksel Altuntaş ve Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Sinan Uslu da kendilerine eşlik ettiler.
MÜSTEŞAR YARDIMCISI SAYIN HÜSEYİN ÇELİK’TEN HASTANEMİZE ZİYARET

FOTO GALERİ için tıklayın

Sağlık Bakanlığı Koordinasyon, Stratejik Plan ve Strateji Geliştirme Başkanlığı'ndan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastanemizi ziyaret etti. Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven Bektemür, Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr.Memet Taşkın Egici, Mali Hizmetler Başkanı Hakan Oruç, hastanemiz yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir Ünsal ve sorumlu müdürlerin eşlik ettiği ziyarette, hastanemizdeki çeşitli birimleri gezerek bilgi alan Müsteşar Yardımcısı Hüseyin Çelik, hastane çalışanları ve hastalarla da sohbet etti.
HASTANEMİZ NİŞANTAŞI TOPLUM RUH SAĞLIĞI MERKEZİNİN ETKİNLİĞİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemize bağlı Nişantaşı Toplum Ruh Sağlığı Merkezi, takiplerinde olan misafirleri ile Maçka parkında düzenledikleri piknik organizasyonunda buluştular.

Organizasyona Genel Sekreterimiz Sayın Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Sayın M.Taşkın EGİCİ, Uzman Sayın Meral KÖKCAN, Hastanemiz Başhekim Yardımcısı Sayın Nurgül OSMANBEYOĞLU ile H.H. ve Sağlık Otelciliği Müdürü Sayın Serkan GÖLEN katılmışlardır.
BEŞİKTAŞ KAYMAKAMI ABDULLAH KALKAN VE BEŞİKTAŞ BELEDİYE BAŞKANI MURAT HAZİNEDAR’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Beşiktaş Kaymakamı Abdullah Kalkan ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar hastanemizi ziyaret etti.
GENEL SEKRETERİMİZ UZ.DR.GÜVEN BEKTEMÜR’ÜN HASTANEMİZİ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

29.07.2015 tarihinde Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Acil Tıp Kliniğinin yenilenen bölümleri, yeni fiziki yerine taşınan Koroner Yoğun Bakım Ünitesi ve hastane eczanesine ziyaret gerçekleştirdi.
5 MAYIS DÜNYA SAĞLIK ÖRGÜTÜ (DSÖ) EL HİJYENİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

5 Mayıs, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından El Hijyeni Günü olarak kabul edilmiştir. 2005 yılında başlayan uygulama, 2009 yılından itibaren, "HAYAT KURTAR: Ellerini Yıka" (SAVE LIVES: Cleanyourhands) sloganıyla kampanyaya dönüştürülmüştür. 2015 yılında hastanemiz DSÖ tarafından tüm dünya çapında düzenlenen "GÜVENLİK ELLER" (Safehands) kampanyasına çalışanlarımızla beraber gerçekleştirilen etkinliğe katılmıştır.

"El yıkama, hastane enfeksiyonlarının önlenmesinde en etkili ve ucuz yöntemdir."
HASTANEMİZ GELENEKSEL İFTAR YEMEĞİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz geleneksel iftar yemeği ,Genel Sekreterliğimiz Tıbbi Hizmetler Başkanı Uz.Dr. Memet Taşkın EGİCİ ,  Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr. Abdülkadir ÜNSAL , Hastanemiz Yöneticileri, emekli hocalarımız, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİNİN AÇILIŞ TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemizde yeni hizmete giren Kalp ve Damar Cerrahisi Kliniğinin açılışı Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz.Dr.Memet Taşkın EGİCİ, Hastanemiz Yöneticisi Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Hastanemiz Yöneticileri, Kalp ve Damar Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr.İsmail KORAMAZ, hekimlerimiz ve hastane çalışanlarımızın katılımlarıyla gerçekleşti.
PERSONEL EĞİTİMLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Genel Sekreterliğimiz ve Şişli Meslek Yüksekokulu ile yapılan protokol neticesi, Hastanemiz Konferans salonunda veri giriş hizmetlerinde bulunan çalışanlarımıza eğitimler düzenlenmeye devam edilmektedir.

11.05.2015 ve 13.05.2015 tarihlerinde "Beden Dili" ile "İletişim ve Empati" konulu eğitimler interaktif katılım ile gerçekleştirilmiştir.
OP.DR.BÜLENT ÇİTGEZ'İN BAŞARISI

Hastanemiz Genel Cerrahi Uzmanlarından Dr. Bülent Çitgez webometrics tarafından yapılan sıralamada Türkiye'de en başarılı ilk 2000 bilim insanı arasına girmiştir. Hastane yönetimi olarak, hastanemiz kurumsal kimliğine kattığı pozitif değer ve övünç kaynağı olan bu olayı tebrik eder başarılarının devamını dileriz.HEMŞİRELİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ

SAĞLIK BAKANLIĞI TKHK SAĞLIK TESİSLERİ ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANI SAYIN MUHAMMED BAYRAM’IN HASTANEMİZ ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Sağlık Bakanlığı TKHK Sağlık Tesisleri Acil Sağlık Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Muhammed BAYRAM Hastanemiz Acil Tıp Kliniği işleyişi ve renovasyon çalışmalarını yerinde görmek ve bilgi almak üzere ziyaret etmiştir.
HASTANEMİZDE 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI ÇOCUKLARIMIZLA KUTLADIK

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz H.H.ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğü, yemekhane ekibi ve İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğünün organizasyonu ile Çocuk Kliniklerinde yatarak tedavi gören çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını etkinliklerle kutladık.

"Sevgili Çocuklar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramınız Kutlu Olsun."
2015 YILI BAHAR DÖNEMİ BİRLİK GENELİ SPOR TURNUVASI

AYRINTILI BİLGİ için tıklayın

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ İNÖNÜ BEYİN HASTANEMİZE ZİYARETİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Şişli Belediye Başkanı Sayın Hayri İNÖNÜ ve ekibi Hastanemiz Çocuk Onkoloji-Hematoloji Kliniği hastalarını ziyaret etmiştir.

Ziyaretleri esnasında Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Çocuk Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr. Yıldız YILDIRMAK ve Çocuk Kliniği Başasistanı Uzm.Dr.Bahar GENÇ eşlik etmişlerdir.
3.AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTANLARI BULUŞMASIHASTANEMİZ ÇOCUK KLİNİĞİNDE HEDİYE DAĞITIMI

FOTO GALERİ için tıklayın

Hayırsever bir bağışçının Hastanemizde yatan çocuklarımız için bağışladığı kıyafetler, Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürlüğünün organizasyonunda, Çocuk kliniği sorumlu Hemşiresi ve çalışanlarınca yerinde dağıtıldı.
ENFEKSİYON TOPLANTISI H1N1 ŞÜPHELİ DOMUZ GRİBİ VAKA VE VİRAL PNÖMONİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Ülkemizdeson günlerde yeniden görülmeye başlayan H1N1 virüsü (domuz gribi) ve Viral Pnömonitanısı ile yatan vakalara ilişkin olarak, Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği GenelSekreterliğimizde, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz. Dr.Memet Taşkın EGİCİbaşkanlığında, sağlık tesislerimizde görevli “Başhekim Yardımcıları ve Enfeksiyon Uzman Hekimler” ilebiraraya gelinerek, toplantı yapılmıştır.(27.03.2015)

Anılan toplantıda;

- Sağlık tesislerimizde koruyu önlemlerin alınması,
- Sağlık çalışanları ve hastalara bilgilendirmeeğitimlerinin yapılması,
- Aşılama çalışmalarının titizlikle yürütülmesi,
- Viral Pnömoni vaka bildirimlerinin düzenliolarak tarafımıza ve Genel Sekreterliğimiz Kriz Merkezi'ne yapılması,
- Ayaktan başvuran şüpheli vakalardan, yataraktedavisi yapılan viral pnömoni vakalarının ise tümünden numune alınması,
- Hastanelerimize başvuran hastalara yönelikişlemlerin Türkiye Halk Sağlığı Kurumu tarafından belirlenen “İnfluenza VakaYönetim Algoritması”na uygun olarak yapılması,
- Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden teslim alınarak,Genel Sekreterliğimizce dağıtımı yapılan antiviral ilaçların algoritmadoğrultusunda hastanelere verilmesi hususunda gerekli bilgilendirmeleryapılmıştır.
24.TEMEL MİKROCERRAHİ KURSUNA HASTANEMİZ EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz 17-21 Mart 2015 tarihlerinde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kliniği Eğitim ve İdari Sorumluları Doç.Dr.Semra Hacıkerim Karşıdağ ve Doç.Dr.Ayşin Karasoy Yeşilada'nın organizasyonunda ve yönetiminde "24.Temel Mikrocerrahi Kursu"na ev sahipliği yaptı.

İl Sağlık Müdür Yardımcımız Uzm.Dr.Çiğdem YAZICI ERSOY, Genel Sekreterimiz Uzm.Dr.Güven BEKTEMÜR, Hastane Yöneticimiz Prof.Dr.Abdülkadir ÜNSAL, Rekonstrüktif Mikrocerrahi Derneği Yöneticileri, Kurs düzenleme kurulu üyelerinin açılış konuşmaları ve ardından değerli kursiyerlerin 5 gün boyunca katılımlarıyla kurs, başarı ile tamamlanmıştır.
İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HALKLA İLİŞKİLER MÜDÜRLÜĞÜ'NÜN ÇALIŞANLARIMIZA TIP BAYRAMI KUTLAMASI ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler Müdürlüğü çalışanlarımızın 14 Mart Tıp Bayramını kutlamak üzere ziyaretlerde bulunmuş, karanfil dağıtımı ile günü anlamlandırmışlardır.
AFRİKA ÜLKELERİNDEN ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN HASTANEMİZE ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Almanya Uluslar arası İşbirliği Kurulu ile Dünya Bankası organizasyonunda, Uganda Sağlık Bakanı başta olmak üzere Afrika ülkelerinin (Uganda, Zambia, Güney Afrika, Kenya, Nigeria, Ethiopia) üst düzey yöneticileri Hastanemizi ziyarette bulundular.

Genel Sekreterimiz Uzm.Dr. Güven BEKTEMÜR beyinde katıldığı , Hastanemiz Konferans Salonunda Hastanemize dair genel bilgiler, Sağlıkta dönüşüm programı kapsamında sağlık sistemine dair sunumlar yapılıp, interaktif bir toplantı gerçekleşmiştir.

Sonrasında hastanemiz alanlarından; Tıbbi Onkoloji Teşhis ve Kemoterapi Binası, poliklinikler, Radyoloji, Biyokimya laboratuarları ziyaret edilip,yerinde işleyişe dair bilgiler paylaşıldı.
PERSONEL EĞİTİMLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Genel Sekreterliğimiz ve Şişli Meslek Yüksekokulu ile yapılan protokol neticesi, Hastanemiz Konferans salonunda veri giriş hizmetlerinde bulunan çalışanlarımıza eğitimler düzenlenmiştir.

04.03.2015 tarihinde “Beden Dili” konulu eğitim,05.03.2015 tarihinde “İletişim ve Empati” konulu eğitim interaktif katılım ile gerçekleştirilmiştir.
GENEL SEKRETERİMİZİN HASTANEMİZDE HASTA ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

04.03.2015 tarihinde Genel Sekreterimiz Uzm. Dr. Güven BEKTEMÜR, Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uzm. Dr. M. Taşkın EGİCİ, Hastanemiz yeni hizmete açılan Kardiyovasküler Cerrahi (KVC) Klinik ve Yoğun Bakım Ünitesinde hasta ziyaretlerinde bulundular.
HASTANEMİZDE KALP VE DAMAR CERRAHİ KLİNİĞİ VE YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ HİZMETE AÇILDI

Kalp Damar Cerrahi, Klinik ve Yoğun Bakım Ünitesi ile hizmete açılmış olup, Açık Kalp Ameliyatları Doç.Dr. İsmail KORAMAZ ve ekibi eşliğinde başarıyla yapılmaya başlamıştır.

FOTO GALERİ için tıklayın

115 yıllık köklü Şişli Hamidiye Etfalhastanesinde 2013 yılında alınan bakanlık kararı ile Kalp Damar Cerrahisi Kliniğininkuruluş çalışmaları başlatılarak öncelikli olarak 17 yataklık servis inşaatıbaşlatıldı. Aynı zaman zarfı içerisinde gerekli tibbi cihazların planlamasıyapılarak alım çalışmaları hızlandırıldı. Bu arada kalp damar cerrahisi 6yataklı günü birlik servis hizmetleriyle kardio vasküler cerrahi ameliyatlarınısürdürdü ve acil ameliyatları ( rüptüreaort anevrizması, kalp yaralanmaları gibi) genel yoğun bakım desteği ilegerçekleştirdi. 2014 Şubat ayında Kalp Damar Yoğun Bakım inşaatı başlatılarakaynı anda hem servis hemde yoğun bakım inşaatları birlikte devam ettirildi.2014 Aralık ayında servis 17 yatakla hizmete girerek, aktif cerrahiameliyatların sayısı arttırıldı.26 Şubat 2015'de 7 yataklı yoğun bakımdahizmete açılarak 2 Mart 2015 tarihinde ilk elektif kalp ameliyatıgerçekleştirildi.