HABERLER


14 KASIM DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİĞİ

FOTO GALERİ için tıklayın

14 Kasım Dünya Diyabet Günü nedeniyle hastanemiz Endokrinoloji ve Metabolizma Kliniği tarafından düzenlenen etkinlikte; diyabetin önemi, diyabetle yaşam, diyabetik hastalarda beslenme, İnsülin kullanımı, diyabetin körlüğe kadar götüren etkileri üzerine bilgilendirmeler yapıldı. Programın son bölümünde uzmanlarımız tarafından katılımcıların soruları cevaplandırıldı.
AMELİYAT SONUCUNA IŞIK TUTAN SİSTEM

FOTO GALERİ için tıklayın

Ameliyat sırasında dokularda kan dolaşımbozukluğu olup olmadığı ameliyat sona ermeden, dakikalar içinde görülebilecek.

TİSK Mikrocerrahi ve RekonstrüksiyonVakfı'nın, 4 kamu hastanesine bağışladığı SPY Floresans görüntüleme sistemisayesinde gerçekleştirilen mikrocerrahi operasyonların başarılı olup olmadığı, hastanın doku beslenmesine bağlı sıkıntıyaşayıp yaşamayacağı aynı anda anlaşılabilecek. Problem söz konusuysa cerrahtarafından hemen müdahale edilebilecek.


Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve AraştırmaHastanesi'ne bağışlanan cihazın teslim töreninde konuşan Vakfın Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Türker Özkan, mikrocerrahioperasyonlarında operasyon alanının kan dolaşımının dokunun yada organınyaşaması için yaşamsal önemde olduğunu, bağışlanan SPY Floresans Görüntüleme vePerfüzyon Değerlendirme Sistemi sayesinde operasyon sırasında yada sonrasında dakikalariçinde gerçek zamanlı olarak kan akımının doğrulanabileceğinive beslenme bozukluğuna bağlı komplikasyonların önüne geçileceğini ifade etti.

Özellikle uzuv kopmalı kazalar sonrası gerçekleştirilen uzun ve zahmetli operasyonlarda,uzvun iyileşebilmesi için dolaşımın sağlıklı olup olmadığının hemenanlaşılabileceğini ve uzvun beslenme bozukluğuna bağlı bir hasara maruzkalmasının önüne geçilebileceğini belirten Prof.Dr.Türker Özkan, kurtarılanuzuvların hastanın yaşam kalitesini ve üretime geri kazanılmasının oranınıarttıracağını kaydetti. Bu sistemin plastik ve rekonstrüktif cerrahi dışında memecerrahisinden kalp damar cerrahisine, transplantasyon cerrahisinden onkolojikcerrahiye kadar birçok farklı cerrahi alanda kan dolaşımı,safra yolları, lenfatik ve bazı tümörlerin görüntülemesinde de kullanıldığınınaltını çizdi.

Sistemin zararlı bir ışın yaymadığını ve mobilolduğunu vurgulayan Özkan bu sayede ameliyathane dışında da gerektiğindeacilde, yoğun bakımda poliklinik yada hasta odasında da kullanıldığını sözlerine ekledi.

Sistemi üreten Novadaq firmasının Türkiye Temsilcisi Volkan Uyanık da sisteminnasıl çalıştığını şu sözlerle anlattı: "Ameliyatsırasında hastaya damar yolundan bir madde veriliyor. Enjekte edilen 1-2 CC'likmadde dakikalar içinde ameliyatolan noktaya gidiyor, verilen maddenin yaydığı ışık insan gözü tarafındangörülemesede SPY tarafından görülebiliyor. İlgili noktadaki dokunun yadaorganın kan dolaşımı hemen gerçek zamanlı kontrol ediliyor. İlgili alanayayılıyor ve ışık gibi aydınlanıyorsa doku yadaorganın kanlanıp beslenmesinde bir sorun olmadığı ve ameliyatla istenilen dokununbaşarılı bir şekilde yerine dikildiği anlamına geliyor. Ancak madde ilgilialana yayılmıyor ve bölge karanlıksa bir kan akımı ve beslenme sorunu olduğuanlamına geliyor. Bu da cerrahımıza hemen daha ameliyathanedeykentekrar müdahale etme şansı veriyor. Bu sayede hem dokuda yada organda beslenmebozukluğuna bağlı bir hasar oluşmadan müdahle etme imkanı tanıyıp doku ve organkaybının önüne geçerken hem de tekrar ameliyatları engelleyerek hastanebütçesine katkıda bulunuyor."

TİSKMikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, aynı sistemi Şişli Hamidiye Etfal Eğitimve Araştırma Hastanesi'nin dışında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi'ne, KartalEğitim ve Araştırma Hastanesi'ne ve Ankara Gülhane Eğitim ve AraştırmaHastanesi'ne de bağışladı.
DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİK PROGRAMI

13.00 Açılış Konuşması / Dr. Yüksel ALTUNTAŞ - Dr. Feyza YENER ÖZTÜRK

13.15-13.40 Diyabet Nedir? / Dr. Sezin DOĞAN ÇAKIR

13.40-14.05 Diyabette Beslenme / Dyt. Büşra AKYOL

14.05-14.30 Diyabet ve Göz / Dr. Mehmet DEMİR

14.30-14.45 Diyabet Eğitim Hemşiresi Kimdir? Ne yapar? / Hem. Gülbahar POLAT

14.45-15.00 SORU-CEVAP / Dr. Esra ÇİL ŞEN - Dyt. Büşra AKYOL - Hem. Gülbahar POLAT

14 Kasım 2016, Pazartesi, Saat:13.00

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi Konferans Salonu

SULTANGAZİ VE SULTANGAZİ 2 NOLU EĞİTİM AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİMİZ AÇILDI.

FOTO GALERİ için tıklayınHastanemize bağlı olarak faaliyet gösterecek olan "Sultangazi" ve "Sultangazi 2 Nolu Eğitim Aile Sağlığı Merkezi" ile Sultangazi Gazi Sağlıklı Yaşam Merkezinin açılışı İstanbul ili Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr. Sayın Erol KISMET, Sultangazi İlçe Kaymakamı Sayın Ali USLANMAZ, Sultangazi Belediye Başkanı Sayın Cahit ALTUNAY, İstanbul İl Halk Sağlığı Müd.Yardımcısı Sayın Bayram ÇİÇEK, Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Sayın Abdulkadir ÜNSAL, Hastanemiz Aile Hekimliği Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç.Dr. Sayın Dilek TOPRAK ve ilçe halkımızın katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Eğitim Aile Sağlığı Merkezleri ile ilgili Hastanemiz Aile Hekimliği Kliniği Eğitim ve İdari Sorumlusu aynı zamanda Hastanemize bağlı Eğitim Aile Sağlığı Merkezlerimizin sorumlusu olan Doç.Dr. Sayın Dilek TOPRAK'ın açıklamaları aşağıdaki gibidir.

Eğitim Aile Sağlığı Merkezi 26 Eylül 2014 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Yönetmeliği ile Aile Sağlığı Merkezleri'ne ve Aile Hekimliği Asistanlarının saha eğitimine farklı bir boyut katan önemli bir uygulamadır.

Bilindiği gibi Aile Hekimliği uzmanlık eğitimi toplam 36 ay olup bunun 18 ayı "Saha Eğitimi" olarak ifade edilen aile hekimliği uygulamalarının yapılması gereken, hasta muayene ve tedavisinin yanı sıra özellikle ve öncelikle aşılama, sağlam çocuk izlemi, gebe lohusa takibi, sağlık eğitim ve danışmanlığı gibi koruyucu sağlık hizmetlerinin öğrenildiği bir süreç olması gerekir. Ancak bugüne kadar uzmanlık eğitiminin 18 ayı saha eğitimi hastanede oluşturulan polikliniklerde veya bazı şanslı kliniklerin açabildiği semt polikliniklerinde geçirilmektedir. Bu dönemde ne yazık ki bir Aile Hekimliği uzmanının bilmesi gereken ASM yönetimi ve koruyucu sağlık hizmetleri uygulamalarını göremeden asistanlık süreci tamamlanmakta idi. Açılan EASM'ler bu eğitimin çok önemli bir parçasını tamamlayacaktır. Diğer yandan en büyük fayda boş kalan Aile Sağlığı Birimlerine yerleştirilmiş olunması nedeniyle sağlık hizmeti alamayan yerel halka sağlık hizmeti sunulacak, Halk Sağlığı Kurumu ile eşgüdümlü hareket edilerek eğitim yanında topluma uzman ve akademisyen düzeyinde sağlık hizmeti sunulan önemli merkezler olacaktır. Kamu Hastaneler Birliği ve Halk Sağlığı Kurumlarının ortak hizmet alanı şeklinde planlanan bu birimlerden Gazi Mahallesinde yer alan binamızın bir özelliği de EASM'miz yanısıra ülkemizde ilk kez Sayın Sağlık Bakanımız Prof Dr Recep Akdağ'ın adını koyduğu "Sağlıklı Yaşam Merkezi"nin de yer almasıdır. Aynı binada Koruyucu Ağız Diş Sağlığı Hizmetleri, KETEM, Sigara Bırakma Polikliniği, Sosyal Danışmanlık ve Rehberlik, Evde Sağlık Hizmetleri, Beslenme Danışmanlığı, Psikolojik danışmanlık, röntgen ve mamografi gibi pek çok birinci basamak sağlık hizmetleri de sunulmaktadır.

Aile Hekimliği Uzmanlık eğitimi "Saha Uygulamaları"na, birinci basamak sağlık hizmetlerinin daha kaliteli sunulmasına, daha geniş kitlelere koruyucu sağlık hizmetlerinin ulaştırılmasına ve Aile Hekimi olmayan hiçbir kimsenin kalmamasına büyük katkı sağlayacak Eğitim Aile Sağlığı Merkezlerinin zamanla tüm yurda yayılarak bu alandaki boşluğu tamamlamasını umut ediyoruz.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Kliniğine bağlı Gazi mahallesinde 2 Sultançiftliğinde 3 birimlik olmak üzere toplam 5 birimlik EASM'yi hizmete açıyoruz. Şu an için yaklaşık 10 bin hasta kaydını doldurduk ve özellikle Gazi mahallesinde oldukça fazla talep olduğu için 6. Birim için de başvuruda bulunduk. Buna göre 6 birimle beraber 24 bin nüfusa hizmet vermeyi hedefliyoruz. Günlük hasta sayımız poliklinik başı 0rtalama 60-70 kişi. Bunu 6 poliklinik olarak düşünürsek 400 civarı hasta demektir.

Burada hocalarımızın nezaretinde uzman düzeyinde birinci basamak sağlık hizmeti sunulmasının yanı sıra aile hekimliği uzmanlık eğitimi için önemli bir SAHA EĞİTİMİ uygulaması olacak. Ayrıca gebe izlemi, aşılama, sağlam çocuk takibi, danışmanlık hizmetleri de verilecektir.

Bina Halk Sağlığı Kurumu ile ortak kullanılacak. Aynı çatıda birbirini tamamlayan hizmetlerle yöre halkına oldukça büyük bir hizmet getirmeyi amaçlıyoruz.
VAN KAMU HASTANELERİ BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ OP.DR. SAYIN HEYBET SEMUR HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ.

FOTO GALERİ için tıklayın

Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından yürütülmekte olan Sağlık Turizmi "Van Destinasyonu" isimli proje kapsamında Genel Sekreter Op.Dr. Heybet SEMUR, İdari Hizmetler Başkanı Yaşar BEYGO, AR-GE Birim Sorumlusu Emine GERÇEK, Dermatoloji Uzmanı Doç.Dr. Yavuz YEŞİLOVA ve ilgili branş uzmanlarının katılımı ile bilgi alışverişinde bulunmak ve Plastik Cerrahi ve Dermatoloji Kliniklerimizin işleyişini yerinde görmek maksadıyla hastanemize bir ziyaret gerçekleştirmişlerdir.

Hastane Yöneticimiz Prof.Dr. Sayın Abdulkadir ÜNSAL tarafından hastanemizde yürütülen "Sağlık Turizmi" çalışmaları hakkında konuk Genel Sekreter ve ekibine bilgi verilmiştir.
AİLE SAĞLIĞI MERKEZLERİ AÇILIŞ TÖRENLERİ

İSTANBUL ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL E.A.H AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından, 28 Kasım-27 Aralık 2016 tarihleri arasında, Ameliyathane Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı uygulanacak olup, söz konusu eğitim programına katılacak personel listesi ve Makam Oluru ekte yer almaktadır.

http://www.tkhk.gov.tr/7956_s_b_u_-sisli-hamidiy

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için;

Program Sorumlusu:
Hanife KOPAR
Tel: 0212 373 5000 / 6767
Mail: Hanife.Kopar@sislietfal.gov.tr
DİYABET OKULUMUZ AÇILIYOR

Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Kliniği tarafından DİYABET FARKINDALIĞINI ARTIRMAK amacıyla düzenlenecek olan DİYABET (ŞEKER HASTALIĞI) OKULUNA davetlisiniz.

YER : Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonu

TARİH : Her ayın ilk 3 haftası pazartesi günleri

SAAT : 13:00-15:00

Katılmak isteyenlerin hastanemiz Endokrinoloji ve Diyabet Polikliniği'ne gelerek ya da 0 212 373 50 00 no'lu telefondan 5105 ya da 6548 dahili hatlarını bağlatarak kayıt yaptırması rica olur.

KATILIM ÜCRETSİZDİR.
ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EAH YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKALI EĞİTİM PROGRAMI KURS DUYURUSU

Genel Sekreterliğimize bağlı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifikalı Eğitim Programı 07 Kasım-16 Aralık 2016 tarihleri arasında yapılacak olup başvuru tarihleri 03-14 Ekim 2016'dır.

Söz konusu kursa, yoğun bakım ünitesinde çalışan veya çalışması planlanan (yoğun bakımda çalışacağını belgelemesi kaydıyla) hemşire, ebe (hemşire yetkisi almış) ve sağlık memuru (toplum sağlığı) katılabilmektedir. Başvuru yapmak isteyen katılımcılar, yazımıza ekli “Başvuru Formunu” eksiksiz doldurarak, mezuniyet belgesi ve kimlik fotokopisi ile birlikte Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesine başvuru yapabilirler.

Özel Üniversite, Vakıf ve Özel Hastanelerden katılacak kişilerin ücret ödemesine yönelik yazı ekte yer almaktadır.

Başvuru Formu için tıklayın

Ücret Yazısı için tıklayın

Konu ile ilgili ayrıntılı bilgi için;
Program Sorumlusu: Vesile KANTAŞ
Tel: 0212 373 50 00 (6767)
212 945 30 00 (3115)
Mail: vesile.kantas@sislietfal.gov.tr
Adres: Halaskargazi Cad. Etfal Sk. 34371 Şişli / İSTANBUL
HASTANEMİZ GÜMÜŞSUYU BİNASINDA HİZMET VEREN POLİKLİNİKLER

- Diş Polikliniği

- Nöroloji Polikliniği

- Genel Cerrahi Polikliniği

- Kulak Burun Boğaz Polikliniği

- Kadın Hastalıkları ve Doğum Polikliniği

- Gastroenteroloji Polikliniği

- Enfeksiyon Hastalıları Polikliniği

- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Polikliniği

- Ortopedi Polikliniği

- Göz Polikliniği

- Beyin Cerrahi Polikliniği

- Çocuk Polikliniği

- Psikiyatri Polikliniği

- Dahiliye

- Üroloji

- Cildiye

- Acil Tıp Hekimliği

SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ GÜMÜŞSUYU VE BALMUMCU BİNASIGümüşsuyu AskeriHastanesi 25.7.2016 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığınadevredilmiştir. Devredilen hastane Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve AraştırmaHastanesi'ne bağlanarak Sağlık Bakanlığıİstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri ÜniversitesiŞişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gümüşsuyu Binası adıaltında sağlık hizmeti vermeye başladı.

Yinebu kapsamda Gümüşsuyu Askeri Hastanesi bünyesinde hizmet veren BalmumcuPolikliniği de Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne bağlanarakSağlık Bakanlığı İstanbul BeyoğluBölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli HamidiyeEtfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Balmumcu Binası adı altında sağlıkhizmeti vermeye başladı.

Tarihçe:

Abdülmecit tarafından İstanbul Avrupa yakasındaki topçu askerlerin tedavileri için Mimar Garabet Amira Balyan ve İngiliz Elçiliği mimarı W.J.Smith'e, Taksim'den Dolmabahçe'ye inen Gümüşsuyu caddesi üzerinde yaptırılmıştır. 1849'da hizmete açılan hastanemiz adını, semte de adını veren su kaynağından almıştır.

İlk başhekim 1866'da görev almıştır. Hastanemizde Cerrah Bellisam Bey (Hazım Paşa) ilk modern cerrahi servisini kurmuş, ameliyathaneyi yaptırmıştır. 1. Dünya savaşı süresince (1914–1918) Ordu Sıhhiye İkmal Deposu olarak kullanılmıştır. İstanbul'un işgalinden sonra 1919'da hastanenin bazı bölümleri Fransızlara verilmiş, işgal altındaki Gülhane Hastanesi klinikleri Gümüşsuyu Hastanesinde kurulan barakalara taşınmıştır. İstanbul'un kurtulmasından sonra Gülhane 1923'te eski yerine gelmiş ve Gümüşsuyu Asker Hastanesi 500 yatakla çalışmaya devam etmiştir.

Tabip Albay Mazhar Kipmen zamanında (1956-1957) ilk modern cerrahi servisi ve ameliyathane yıktırılarak yenisi yaptırılmıştır. 1967'de, iç bahçenin açık olan batı yönünde iki katlı yeni bir poliklinik binası yaptırılmış, üç kollu eski bina iki katlı bir yapıya dönüştürülürken cepheye yeni bir pencere dizisi eklenerek 1968'de hizmete açılmıştır.

15 Aralık 2003 tarihine kadar 1'inci Ordu Komutanlığı emrinde 600 Yatak kapasitesi ile hizmet veren hastanemiz bu tarihten itibaren TSK Sağlık Hizmetleri Komutanlığına bağlanmıştır, 01 Temmuz 2005 tarihinden itibaren TSK Sağlık Hizmetleri Komutanlığına bağlı 200 yataklı, 28 Şubat 2006 tarihinde 300 yataklı, 16 Temmuz 2007 tarihinde ise 100 yataklı olarak hizmet vermeye devam etmiş, 08 Eylül 2008 tarihinden itibaren İstanbul Sağlık Hizmetleri Bölge Komutanlığına bağlı olarak hizmet vermiştir. 25.7.2016 tarihli Kanun Hükmünde Kararname ile Sağlık Bakanlığı'na devredilmiştir. Gümüşsuyu Asker Hastanesi Sağlık Bakanlığına devredildikten sonra Sağlık Bakanlığı İstanbul Beyoğlu Bölgesi Kamu Hastaneleri Birliği Sağlık Bilimleri Üniversitesi Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Gümüşsuyu Binası adıyla sağlık hizmeti vermektedir.

...

15 Temmuz 2016 Günü Milli İrademize karşı gerçekleştirilen darbe girişimi sırasında darbecilere karşı kahramanca mücadele ederken şehit düşen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralanan vatandaşlarımıza acil şifalar dileriz.

Darbe girişimi sırasında darbecilere karşı büyük bir fedakârlık ve üstün bir gayretle müdahale eden, özellikle o gün(Cuma ve Cumartesi) nöbetçi olan; nöbetçi olmayıp da evinden gelen/gelebilen ve o günden bugüne yaralıların tedavisinde katkısı bulunan tüm sağlık çalışanlarına ve tüm hastane personeline minnet ve şükranlarımızı sunarız.

Hastane Yöneticiliği
İSTANBUL TEKNİK ÜİVERSİTESİ VE HALİÇ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ İLE ORGAN BAĞIŞ KAMPANYASI

FOTO GALERİ için tıklayın

Her yıl düzenli olarak organ bağış kampanyası gerçekleştirdiğimiz İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ'NE bu yıl üniversitenin talebi üzerine HALİÇ ÜNİVERSİTESİ'Nİ DE ekledik.

İTÜ Gönüllülük Kulübü öğrencilerinin katkılarıyla, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde 26-28/04/2016 tarihlerinde 3 günlük organ bağış kampanyası düzenledik. Gönüllülük Kulübü öğrencileri kampanyaya aktif olarak katıldılar, üniversite kampüsünde organ bağışının tanıtımında görev aldılar ve sonucunda da oldukça iyi sayıda organ bağışı alındı. Yılda en az iki defa bu kampanyası tekrarlamak istediklerini belirttiler.

16-17/05/2016 tarihlerinde de aynı etkinliği HALİÇ ÜNİVERSİTESİ Kağıthane ve Sütlüce Kampüslerinde yaptık. Öncelikle üniversitenin Kağıthane yerleşkesi konferans salonunda, Hemşirelik Yüksekokulu öğretim görevlilerinin organizasyonu ile tüm öğrencilere "organ bağışı ve organ nakli" konulu panel gerçekleştirildi ve kampüs içinde organ bağış standı açıldı. Stantta çok sayıda organ bağışı alındı. Yine başta Hemşirelik Yüksekokulu öğrencileri olmak üzere, sağlıkla ilgili bölümlerden öğrenciler organizasyonun her aşamasında gönüllü olarak görev aldılar. Sonraki günde ise Sütlüce Kampüsünde organ bağış standı kuruldu. Burada da standa ilgi beklediğimizin üzerinde oldu diyebiliriz. Öğrenciler organ bağışına erişkinlerden daha sıcak yaklaşım içindeydiler, bu bizi kısmen de olsa mutlu etti. En azından organ nakli bekleyen hastalarımız adına böyle duyarlı insanların olması sevindirici.

Bizimle elele, gönül gönüle çalışan, başta gönüllü öğrencilerimiz olmak üzere, üniversite yönetimlerine organ bağışına verdikleri destek ve katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.

ORGAN BAĞIŞI HAYATTA İKEN BIRAKABİLECEĞİMİZ EN DEĞERLİ MİRASIMIZ….

ORGAN BAĞIŞI HAKKINDAKİ OLUMLU YA DA OLUMSUZ DÜŞÜNCELERİNİZİ AİLENİZLE PAYLAŞINIZ…

KOZMETİK DERMATOLOJİ ÜNİTEMİZ HİZMETİNİZDE

Hastanemiz dermatoloji kliniğinde saç dökülmeleri, yara iyileşmesi,  yaşa ve UV ışınlarına bağlı ortaya çıkan kırışıklıkların giderilmesi, akne izleri ve leke tedavilerine yönelik  kozmetik uygulamalar başlatılmıştır. PRP,  mezoterapi , dermaroller, peeling ve botoks uygulamaları için kozmetik ünitemize başvurabilirsiniz.

Randevu için Dermatoloji sekreterliği ile iletişime geçebilirsiniz.

İletişim numarası : 0 212 3735000 / dahili hat: 5169

SERKAN GÖLEN VEDA TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz Bilimsel Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevinden ayrılan Hasta Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Müdürümüz Serkan GÖLEN için veda töreni yapıldı. Kendisine Yöneticimiz Prof. Dr. Abdulkadir ÜNSAL tarafından plaket ve hediyeleri takdim edildi.
4. AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTAN BULUŞMASI

2 Nisan 2016 Cumartesi günü Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi 4. Aile Hekimliği Asistan Buluşması'nda sizleri de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.

Oturum 1 : "1 Yılda Neler Değişti?"
Oturum 2 : "Hayaller ve Hayatlar. Uzmanlık Sonrası Yollarımız"

Salon 1 : EKG Kursu
Salon 2 : Periferik Yayma, Yorumlama ve Hemogram Kursu
Salon 3 : İstatistik ve Bilimsel Çalışma Kursu

Yer : Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi İbrahim Paşa Konferans Salonu
JİNEKOLOJİK KANSERLERDE TARAMA EĞİTİMİ

4 Şubat Dünya Kanser Günü nedeniyle 12.02.2016 tarihinde hastanemiz konferans salonunda Kadın Doğum Klinikleri Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Ayşe Ender Yumru ‘JİNEKOLOJİK KANSERLERDE TARAMA' konulu eğitimi hastane çalışanlarımıza sundu.VEDA TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz İdari Konsey toplantısında kurumumuzdaki görevlerinden ayrılan Başhekim Yardımcımız Uz. Dr. Mesut DEMİR, İdari ve Mali İşler Müdür Yardımcımız Gıyasettin YAMAN ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdür Yardımcımız Yeliz LEBLEBİCİ için veda töreni yapıldı. Kendilerine Plaket ve hediyeleri takdim edildi.

HASTANEMİZ KLİNİK MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI DOKTORLARININ BAŞARISI

Hastanemiz Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarı doktorları ElifAktaş, Gülşah Malkoçoğlu, Banu Bayraktar, Barış Otlu ve Mehmet Emin Bulut tarafındanyapılmış olan "Klinik örneklerden izole edilen Grup B Streptokokların MultilokusSekans Tiplemesi (MLST) ile tiplendirilmesi ve hipervirülan ST-17varlığının Matriks Aracılı Lazer Desorpsiyon/ İyonizasyon Uçuş ZamanlıKütle Spektrometrisi (MALDI-TOF MS) ile araştırılması" adlı çalışma18-22 Kasım 2015'te Antalya'da düzenlenen 3. Ulusal Klinik MikrobiyolojiKongresinde sözlü bildiri dalında ikincilik ödülünü kazanmışlardır.

Değerli doktorlarımızı tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.PROF.DR.M.GAZİ YAŞARGİL SEMPOZYUMU : EPİLEPSİ CERRAHİSİ

ŞİŞLİ BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HAYRİ İNÖNܒDEN ANLAMLI BAĞIŞ

Şişli Belediye Başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ Hastanemiz Organ ve Doku Nakil Koordinatörlüğünde organ bağışında bulundu. Organ nakli bekleyen binlerce hasta olduğunu, kendi çevresinde de zaman zaman böyle hastalarla karşılaştığını ve bundan dolayı büyük üzüntü duyduğunu, bu nedenle organ bağışı yapmaya karar verdiğini açıkladı. “Herkes bir gün organ nakli adayı hastası olabilir, toplumda organ bağışı yapma isteğini ve bilincini arttırmalıyız, bunun için ben de organ bağışı yapmak istedim, öldükten sonra organlarıma ihtiyacım olmayacak, onlarla başkalarının yaşamasını istiyorum, organ bağışının vicdani bir sorumluluk olduğunu düşünüyorum” dedi.

Birileri organ nakli ile şifa bulmak için bekliyor, birileri yaşamını yitiriyor, organları toprak olup çürüyor. Organlarımızla bizden sonra birilerinin yaşamasına vesile olmak belki de ölümümüzden sonra yapabileceğimiz en büyük iyilik.

Yaptığı anlamlı bağış için belediye başkanımız Sayın Hayri İNÖNÜ' ye teşekkürlerimizi sunuyoruz.

ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL EĞİTİM ve ARAŞTIRMA HASTANESİ YÖNETİCİLİĞİ
AVRUPA BİRLİĞİ BAKANI BAŞMÜZAKERECİ BÜYÜKELÇİ SAYIN VOLKAN BOZKIR'IN TEŞEKKÜR YAZISI

Genel Cerrahi Kliniğimize başvuran, Avrupa Birliği Bakanı Başmüzakereci Büyükelçi Sayın Volkan Bozkır'ın annesi Sevgi KIZOĞLU'nun, Genel Cerrahi Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof. Dr. Mehmet MİHMANLI ve ekibi tarafından yapılan başarılı ameliyatı ve ameliyat sonrası bakımında gösterilen ilgi ve özen nedeniyle sayın Bakan tarafından verilen teşekkür yazısı ektedir.

Tüm Genel Cerrahi Kliniği çalışanlarına hastalarla olumlu iletişim kurarak hastanemizin kurumsal kimliğine kattığı pozitif değer ve Hamidiye Etfal ruhuyla bütünleşen davranışı için teşekkür eder, çalışmalarında başarılar dileriz.

Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hastane Yönetimi

DR. ALİ RIZA KÖKSAL VE DR. SALİH BOĞA'NIN BAŞARISI

FOTO GALERİ için tıklayın

24-28 Ekim 2015 tarihlerinde Barselona'da yapılan 23. UEGW (Avrupa Gastroenteroloji Haftası)'de "Increased insulin resistance is an independent risk factor for post-ERCP pancreatitis" adlı çalışa ile Gastroenteroloji Kliniği'nden Dr. Ali Rıza Köksal "Posters of Excellence" ödülünü, Dr. Salih Boğa "National Scholar-Young Investigator Award" ödülünü kazanmışlardır.

Deerli doktorlarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
T.C.SAĞLIK BAKANLIĞI TÜRKİYE KAMU HASTANELER KURUMU SAĞLIK BAKIM VE HASTA HİZMETLERİ DAİRE BAŞKANLIĞININ YERİNDE GÖZLEM VE DEĞERLENDİRME ZİYARETLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Kamu Hastaneler Kurumu Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanı Sayın Yıldız DEMİRBAŞ ve ekibi;Hastanemize Sağlık Bakım Hizmetleri ve Sağlık Otelciliği Hizmetleri alanında yerinde gözlem ve değerlendirme ziyaretlerinde bulundular.

TÜRKİYE VE ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL'İN GURURU ŞAMPİYON DUYGU TURAN

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemiz çalışanlarından Duygu Turan 25 Ekim-01 Kasım 2015 tarihleri arasında Belgrad/Sırbistan'da yapılan Woko Dünya Büyükler Kick Box Şampiyonasında 50 kg Kick Light branşında şampiyon olmuştur.

Duygu Turan'ı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
10 KASIM 2015... SAYGIYLA ANIYORUZ...

FOTO GALERİ için tıklayın

Bugün 10 Kasım
Neden yarıda bayraklarım?
Ağıtlarla, hıçkırıklarla değil
Marşlarla çınlasın kulaklarım
Bugün 10 Kasım
Yanınızdayım dalgalansın bayrağım


Şişli Hamidiye Etfal ailesi olarak ATAMIZI 77. ÖLÜM YILDÖNÜMÜNDE saygıyla anıyoruz.
SEDEFLE YAŞAMAK HASTA OKULU

DR. ALİ RIZA KÖKSAL'IN BAŞARISI

Gastroenteroloji Kliniği uzmanlarımızdan Dr. Ali Rıza KÖKSAL "Yüksek adipositokin düzeyleri post-ERCP pankreatit riskini artırır mı?" adlı çalışması ile 08-10 Ekim 2015'te Afyon'da düzenlenen 12. Ulusal Hepato Gastroenteroloji Kongresi'nde sözlü bildiri dalında üçüncülük ödülüne layık görülmüştür.

Değerli doktorumuzu tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.
MALİYET ANALİZ ÇALIŞMALARI

FOTO GALERİ için tıklayın

Sayın Genel Sekreterimiz Uz.Dr. Güven BEKTEMUR, Mali Hizmetler Başkanımız Hakan ORUÇ, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Mali Hizmetler Kurum Başkan Yardımcılığı Finansal Analiz Daire Başkanlığı Finansal Analiz Uzmanları, Genel Sekreterliğimiz Finansal Analiz Birimi uzmanı ve çalışanları, İstanbul Kuzey Genel Sekreterliği Finansal Analiz Uzmanı, Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Mali birim sorumluları ve değerli beyin cerrahi, anestezi uzmanları ile İdari ve Mali İşler Müdürü Abdullah BAKAR, Hasta ve Sağlık Otelciliği Müdürü Serkan GÖLEN, Müdür Yardımcıları, Başhekim yardımcıları ve ilgili birim sorumlularının katılımı ile Hastanemiz Suat Efe Konferans salonunda Kranial Cerrahi işlemlerine yönelik maliyet analiz çalışması yapılmıştır.
HASTANEMİZİN İLK BAŞHEKİMİ İBRAHİM PAŞA'NIN KIZI BEHİRE GÜNEY GERHARDT'TAN HASTANEMİZE ZİYARET.

FOTO GALERİ için tıklayın

Hastanemizin ilk başhekimi İbrahim Paşa'nın kızı Behire Güney Gerhardt hastanemiz yöneticiliğine ziyarette bulundular. Ziyarette; Yöneticimiz Prof. Dr. Abdülkadir Ünsal, Endokrin ve Metabolizma Kliniği Eğitim Sorumlusu Prof.Dr. Yüksel Altuntaş ve Yenidoğan Kliniği Eğitim Sorumlusu Doç. Dr. Hasan Sinan Uslu da kendilerine eşlik ettiler.