HABERLER


UZ. DR. AYŞEGÜL GENǒE VEDA TÖRENİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Başhekim yardımcımız Uz. Dr. Ayşegül Genç'e görevinden ayrılması nedeniyle Hastane Yöneticiliğimiz bünyesinde veda töreni düzenlendi. Törende hastane yöneticimiz Doç. Dr. H. Sinan Uslu tarafından Ayşegül Genç'e plaket sunuldu ve hizmetleri dolayısı ile teşekkür edildi. Değerli Ayşegül hocamıza yeni görev yerinde başarılar ve mutluluklar diliyoruz…
GÖZ HASTALIKLARI KLİNİĞİ'MİZİN BAŞARISI

Hastanemiz “Göz Hastalıkları Kliniği” erken yaşlarda başlayıp zamanla görme kaybı ve körlükle sonuçlanan retinitis pigmentosa hastalarında (tavuk karası hastalığı)  Argus II retinal protez uygulanması konusunda Türkiye'de ilk sertifika alan klinik oldu.

Başta değerli Doç. Dr. Dilek Güven hocamız olmak üzere tüm Göz Kliniğini başarılarından ve hastanemiz bilimsel gücüne değerli katkılarından dolayı kutluyor nice başarılarının Hamidiye Etfal ailesi adına artarak devam etmesinin bekliyoruz...

MÜSTEŞARIMIZ SAYIN PROF. DR. EYÜP GÜMÜŞ HASTANEMİZİ ZİYARET ETTİ

FOTO GALERİ için TIKLAYIN

Müsteşarımız Sayın Prof. Dr. Eyüp GÜMÜŞ 19.09.2014 Cuma günü hastanemizi ziyaret ettiler. Prof. Dr. Suat Efe Salonunda Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterimiz Sayın Uz. Dr. Güven BEKTEMUR, İdari Hizmetler Başkanı Sayın Dr. Aşkın AYVAZ, Mali Hizmetler Başkanımız Sayın Uz. Dr. Mehmet ERBAKAN, Hastanemiz Yöneticileri, Klinik İdari ve Eğitim Sorumlularımız ile Emekli Öğretim Görevlilerimizin de katılımı ile gerçekleşen brifing toplantısında Hastane Yöneticimiz Sayın Doç. Dr. Hasan Sinan USLU tarafından Hastanemizin geçmişi, bugünü ve geleceği hakkında sunum gerçekleştirildi.
DOÇ. DR. ENDER UYSAL'IN BAŞARISI

Radyoloji kliniğimiz Eğitim görevlilerinden Doç. Dr. Ender Uysal “Avrupa Nöroradyoloji Board” sınavlarını geçerek Türkiye'de bu sertifikayı kazanan 2 akademisyenden biri olmuştur.

Değerli hocamızı başarısından dolayı kutlar, büyük ve sıcak Hamidiye Etfal ailemize yürekli katkılarının devamını dileriz.

EMEĞE SAYGI ŞİDDETE SIFIR TOLERANS!

Emeğin tartışmasız en değerli sunumunu yapan sağlık çalışanlarına yönelik şiddet uygulayan karanlık zihniyeti kınıyor ve lanetliyoruz. Hamidiye Etfal ailesinin Çocuk Kliniğinin değerli üyeleri asistan kardeşlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.ENFEKSİYON KLİNİĞİMİZDEN SAYIN UZ. DR. DİLEK YILDIZ SEVGİ'NİN BAŞARISI

27 yıldır dünyada HIV/AIDS, Hepatit, ciddi solunum ve kardiyovasküler rahatsızlıklar, metabolik sendrom, kanser ve enflamasyon alanlarında faaliyet gösteren Gilead Fellowship bilimsel destek projesi İLK KEZ Türkiye'de gerçekleştirmiş olup başarı ve destek ödülünü Enfeksiyon Kliniğimizden sayın Uz. Dr. Dilek Yıldız Sevgi ”HIV Enfeksiyonu Derneği, Türkiye'de HIV ile yaşayan hastalarda antiretroviral tedaviye uyum” adlı çalışması ile kazanmıştır. Değerli hocamızı başarısından ve hastanemiz bilimsel gücüne değerli katkısından dolayı kutluyor nice başarılarını sıcak Şişli Hamidiye Etfal ailesi adına bekliyoruz...


1.HEMŞİRELİKTE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR PROJE YARIŞMASI TÜRKİYE 1.LİĞİ

T.C. Sağlık Bakanlığı, Türkiye Kamu Hastaneler Kurumu, Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Daire Başkanlığının 14 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleştirdiği “Hemşirelikte Yenilikçi Yaklaşımlar Sempozyumu” nda 1.HEMŞİRELİKTE YENİLİKÇİ YAKLAŞIMLAR PROJE YARIŞMASI Türkiye 1.liğini Hastanemiz Sağlık Bakım ve Hasta Hizmetleri Müdür Yardımcımız Hem. Yeliz Leblebici BE-BE & SOT  PROJESİ (Koruyucu Bebek Beresi ) adlı çalışması ile kazanmıştır. Yeliz hemşire hanımı büyük başarısı ve sıcak ve büyük ailemiz Hamidiye Etfal'e bilimsel katkısı nedeniyle kutluyor başarılarının artarak devamını diliyoruz.

Doç. Dr. H. Sinan Uslu
Hastane Yöneticisi

ONKOLOJİ MERKEZİMİZ AÇILDI

Foto Galeri için Tıklayın

Hastanemiz bünyesinde son teknoloji cihazlar ile donatılmış ve çok sayıda kanser hastasına hizmet verecek olan Kemoterapi Ünitesi, Birlik içeresindeki tek Toplum Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) ve Aile Hekimliği Polikliniği ile Sigara Bırakma Polikliniklerinin açılışı Genel Sekreterimiz Sayın Uz.Dr. Güven BEKTEMÜR, Şişli Kaymakamı, Beşiktaş Kaymakamı, Birliğimize bağlı hastanelerin yöneticileri ve diğer misafirlerin katılımıyla TRSM binası ile yapılan 3G canlı bağlantı sistemi kullanılarak gerçekleştirildi.
UZ.DR.ŞEBNEM ÖZDOĞAN'IN ULUSLARARASI BAŞARISI

Pediatri Göğüs Hastalıkları Uzmanımız Sayın Uz.Dr.Şebnem Özdoğan Mayıs 2014'te San Diego'da düzenlenen ATS (American thoracic society) kongresinde “Astım tanısı ile İzlenen Çocuklarda Vit D düzeyi ve Solunum Fonksiyon Testi ile İlişkisi” adlı çalışması ile ATS Mecor Araştırma Ödülüne layık görülmüştür. Çalışmanın Hastanemiz Eğitim Planlama Kurulunda maddi olarak desteklenmesi ve sonrasında kazanılan başarı Hastanemiz Kurumsal ve Bilimsel Kimliğinin bir tezahürü olarak gurur vericidir. Değerli hocamızı ve makale yazarlarını kutluyor, çalışmalarına aynı azim ve şevkle devam etmelerini temenni ediyoruz.

Doç.Dr.H.Sinan Uslu
Hastane Yöneticisi
NÖROLOJİ BAŞASİSTANLARIMIZIN BAŞARISI

Nöroloji Kliniği Başasistanlarından Dr. Hülya Ertaşoğlu ve Dr. Zeynep Tanrıverdi İstanbul'da yapılmakta olan EFNS-ENS Joint Congress çerçevesinde Avrupa Nöroloji Bord sınavına girerek başarılı olmuşlardır. Hocalarımızı tüm hastanemiz çalışanları adına kutlar başarılarının Hamidiye Etfal ailesini gururlandırmaya devam etmesini dileriz…

Doç.Dr.H.Sinan Uslu
Hastane Yöneticisi

115.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ VE 2.ÇOCUK DOSTLARI SEMPOZYUMU

FOTO GALERİ için tıklayın

Türkiye'nin ilk Çocuk Hastanesi olan, 115 yıllık köklü çınarımız, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanemiz 05 Haziran 2014 Perşembe günü “2. Şişli Hamidiye Etfal Çocuk Dostları Buluşması” ile 115. Kuruluş Yıldönümünü kutladı.
İTÜ ORGAN BAĞIŞI KAMPANYASI

FOTOGALERİ İÇİN TIKLAYIN

6-7-8 Mayıs 2014 tarihlerinde İstanbul Teknik Üniversitesi'nde yapılan öğrenci şenliklerinde (İTÜFEST-2014) İstanbul Organ Nakli Koordinasyon Merkezi ve hastanemiz Organ Nakli Koordinatörlüğü işbirliği ile ikinci kez “organ bağış standı” açılmış olup, 3 gün boyunca şenlik alanında organ bağış kampanyası yapılmıştır.

Kampanya İTÜ gönüllülük kulübü üyesi öğrencileriyle birlikte yürütüldü. Gönüllülük kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan broşürler üniversite içinde dağıtıldı, afişler görünür yerlere asıldı. Olumsuz hava koşullarına rağmen etkinlik oldukça verimli geçti, çok sayıda öğrenci, öğretim görevlisi ve üniversite çalışanı organ bağışında bulundular. Stantta organ bağışının yanında, gelenlere organ nakli koordinatörümüz tarafından organ bağışı hakkında bilgilendirme de yapıldı.

Etkinliğin her türlü organizasyonunu büyük bir özveri ile yürüten İTÜ Gönüllülük Kulübü öğrencileri Ferhat GÜNEŞ, Ozan YILMAZ ve Emre KARASELVİ'YE organ bağışının önemine gösterdikleri duyarlılıktan ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkürlerimizi sunarız.
HASTA OKULU MAYIS AYI PROGRAMIMIZ - ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

TARİH : 29.05.2014
YER : ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL KONFERANS SALONU

13.00-13.30 KANSERLE MÜCADELE - Psikolog Naim EDİZER

13.30-14.00 DİYABET ve ORUÇ - Uz.Dr.Masum CANAT

HEMŞİRELİK HAFTASI

23 NİSAN ETKİNLİKLERİ

FOTO GALERİ için tıklayın

Sosyal Sorumluluk Projeleri kapsamında Hastanemizde, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlamaya yönelik çocuk hastalarımızı eğlendirmek amaçlı etkinlik düzenlenmiştir.
SAĞLIK HUKUKU SEMPOZYUMU

FOTO GALERİ için tıklayın

Sağlık Hukuku Sempozyumu 18-19 Nisan 2014 tarihlerinde Genel Sekreterliğimiz ve hastanemiz konferans salonunda gerçekleştirilmiştir.
HASTA OKULU NİSAN AYI PROGRAMIMIZ - ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

TARİH : 24.04.2014
YER : ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL KONFERANS SALONU

13.00-13.30 KANSERLE MÜCADELE - Dr. Aycan ÖZSUNAR

13.30-14.00 DİYABETTE EGZERSİZİN YARARLARI - Uz.Dr.İdris KUZU

ACİL EL YARALANMALARI VE UZUV KOPMALARI SEMPOZYUMU

Foto Galeri için tıklayınız

12.04.2014 tarihinde Hastanemiz Konferans Salonu'nda "Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu" düzenlenmiştir.
 
Hastanemizde düzenlenen ve cerrahi branş hekimlerine el yaralanması ve uzuv kopması vakalarında nasıl hareket etmeleri gerektiği konusunda yol gösterici bilgiler veren “Acil El Yaralanmaları ve Uzuv Kopmaları Sempozyumu”nda yumuşak doku yaralanmasında ilk yardım, Türkiye'de el cerrahisi hizmetlerinin planlanması, el yanıkları, acil el yaralanmaları ve uzuv kopmalarında Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve 112'nin rolü, çocuklarda el yaralanmaları, parmak kırıkları, el bileği kırık ve çıkıkları, ateşli silah yaralanmaları, el yaralanmalarında fizik tedavi ve rehabilitasyon, elin ezilme yaralanmaları gibi konular işlendi.

Sempozyuma, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Prof. Dr. Ali Coşkun ve Genel Sekreterimiz Uz. Dr. Güven Bektemür'ün yanı sıra el cerrahisinin duayenlerinden Prof. Dr. Ayan Gülgönen ile İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi El Cerrahisi Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Türker Özkan gibi önemli isimler konuşmacı olarak katıldı.

NEONATOLOJİ DERNEĞİ MARMARA GRUBU 90. TOPLANTISI

Neonatoloji Derneği Marmara Grubu 90. Toplantısı 115. Yılını kutlayan asırlık çınar Hamidiye Etfal'de gerçekleştirildi.I. ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL ÇOCUK ÜROLOJİSİ GÜNLERİ

II. AİLE HEKİMLİĞİ ASİSTAN BULUŞMASI

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

Hastanemiz Aile Hekimliği Kliniği ve Eurasian Society of Family Medicine (ESFAM) tarafından düzenlenen "2.Aile Hekimliği Asistan Buluşması" 05 Nisan 2014 tarihinde Konferans Salonu'numuzda gerçekleştirilmiştir.
 
Genel Sekreterimiz Uz.Dr.Güven Bektemür ve İstanbul Halk Sağlığı Müdürü Doç.Dr.Mustafa Taşdemir'in açılış konuşmasıyla başlayan sempozyuma,  Tıbbi Hizmetler Başkanımız Uz.Dr.Memet Taşkın Egici'nin yanı sıra Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Aile Hekimliği Klinik Eğitim ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. Dilek Toprak ve Avrasya Aile Hekimliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Nezih Dağdeviren gibi pek çok kişi konuşmacı olarak katıldığı gibi Fatih Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Hamza Müslümanoğlu ve Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Hukuk Müşaviri Av.Halil Şen gibi pek çok önemli konuk da katıldı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYINIZ

TIP BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMASI

HAMİDİYE ETFAL'İN BİLİMSEL VE KURUMSAL KİMLİĞİNİ ONORE EDEN DOÇENT HEKİM ARKADAŞLARIMIZA ŞÜKRANLARIMIZLA…

Foto Galeri için tıklayın28 Şubat'ta yapılan Bilimsel Konsey'de Doçent hocalarımıza plaketleri takdim edildi…
HASTA OKULU MART AYI PROGRAMIMIZ - ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

TARİH : 27.03.2014
YER : ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL KONFERANS SALONU

13.00-13.30 HİPERTANSİYON ve SAĞLIĞIMIZ - Uz.Dr. Özde Melisa CELAYİR

13.30-14.00 İNSÜLİN KULLANIMI ve KENDİ KENDİNE TAKİP - Diy.Hem. Sevcan SÜLEYMAN YILDIRIM

TEŞEKKÜR'E MİNNET...

Hamidiye Etfal ruhunu bizlere yaşatan siz saygıdeğer hocalarımıza minnet duygularımız asla haftanın bir günü ile sınırlı değildir. Sizleri kalbi duygularımızla kucaklıyor, ellerinizden öpüyor ve Hamidiye Etfalli olmanın eşsiz ve vazgeçilmez huzurunu beraberce yaşamaya ve aynı havayı solumaya davet ediyoruz. Şükranlarımızla...
 
Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yönetimi

FOTO GALERİ için tıklayın 

Saygıdeğer hocalarımızdan konu ile alakalı gelen cevabi teşekkür mailleri

"Kurumumuzun bu ince düşünüşü nedeniyle Hastanemiz yöneticisinin şahsında tüm emeği geçenlere şükranlarımı sunarım."
Prof.Dr.Ünal Kuzgun
 
"Bu nazik düşünce ve uygulama için ilgililere kalbi teşekkürler."
Doç.Dr.Adem Köşlü
 
"Sayın Özkök, Şahsınızda başta Sinan Bey olmak üzere hastane yönetimine teşekkür ederim."
Prof.Dr.Cengiz Miroğlu

"Mustafa bey ,Bu nazık jeste çok teşekkür ediyorum."
Prof.Dr.Oğuz Karamustafalıoğlu

"Çok iyi bir düzenleme. Teşekkürler."
Prof.Dr.Yunus Aydın
 
"Değerli hastane yöneticisi sevgili meslektaşımız Sinan Uslu kardeşimize ve yönetimde görevli diğer çalışanlara, gösterdikleri bu hassasiyete ve bizlere bu imkanı sağladıkları için teşekkür eder, başarılar dilerim."
Prof.Dr.Erbil Ergenekon

"Sayın Mustafa Bey, Hastane yöneticimiz Sayın Doç.Dr.Sinan Uslu ve siz yardımcılarını böyle bir oluşum yarattığınız için kutluyorum. Köklü Etfal ailesine yakışan bir davranıştan dolayı çok mutlu olduğumu belirtirim."
Dr.Nimet Kıldı Göker

"Değerli Meslektaşım Dr. Sinan ve ve Baştabip Y. Mustafa, Hekimlerin ve hekimliğin  itilip kakıldığı bir ortamda meslektaşlarınıza gösterdiğiniz deontoloji ve etik  yaklaşımınız  beni çok duygulandırdı. Bu düşünce ve uygulamalarınız için sizi kutlar, teşekkür ederim. Yeni görevinizde başarılar dileklerimle, sevgi ve saygı ile gözlerinizden öperim."
Dr.Engin Seber

Değerli Hocamız Sayın Semir Abbasoğlu ise 12.02.2014 tarihinde  gelerek bizleri onurlandırmışlardır. Şu veciz sözü de kendilerinden dinleme fırsatımız olmuştur.
"Yüksekte konuş seni görebilsinler
Gür sesle konuş seni duyabilsinler
Kısa konuş seni dinlesinler"
Dr.Semir Abbasoğlu

HASTANE YÖNETİCİMİZ DOÇ.DR.HASAN SİNAN USLU'DAN İTÜ ÖĞRENCİLERİ VE ÖĞRETİM ÜYELERİNE TEŞEKKÜR

Foto Galeri için tıklayın

Hastane Yöneticimiz Doç.Dr. Sayın Hasan Sinan USLU tarafından hastanemiz bünyesinde yapmış oldukları tez çalışmasını tamamlayan İstanbul Teknik Üniversitesi öğretim üyesi Yar.Doç.Dr. Sayın Cemil CEYLAN Beye Üniversitede düzenlenen törende plaketleri takdim edilerek çalışmada görev alan öğrencileri de teşekkür belgesi verilmiştir.
HASTA OKULU ŞUBAT AYI PROGRAMIMIZ - ÜCRETSİZ EĞİTİMLERİMİZE TÜM HALKIMIZ DAVETLİDİR

TARİH : 27.02.2014
YER : ŞİŞLİ HAMİDİYE ETFAL KONFERANS SALONU

13.30-14.00 GEBELİK'TE (GESTASYONEL) DİYABET - Uz.Dr. Feyza YENER ÖZTÜRK

ULUSLARARASI KLARNET FESTİVALİ İKİNCİSİ EREN KOR KONSERİ

Çalışanlarımıza ve hastalarımıza yönelik konser verme isteğinden dolayı Eren Kor'a teşekkür ederiz.
Yoğun geçen iş günlerinde kısa bir mola...
Buyurun lütfen ruhlarımızı besleyelim...

Tarih : 10 Şubat 2014 Pazartesi
Yer : Şişli Hamidiye Etfal Konferans Salonu
Saat : 16.00 

PROF.DR.CENGİZ MİROĞLU'NUN EMEKLİLİK TÖRENİ

Foto Galeri için tıklayın
 
Hassas bir İstanbul beyefendisi, arka bahçesi renklerle ve zenginliklerle dolu bir yaşam anlayışı, nezaketini duruş ve davranışlarına taşıyan yaklaşımı ve nihayetinde insani olanı, ahlaki olanı, hak ve hakikati arayan ruhu ile kalplerde vücut bulan saygıdeğer Cengiz Miroğlu hocam, Hamidiye Etfalli evlatlarınız olarak hakkımızı helal ettik, şimdi de bizleri ruhen taşımanızı ve kucaklamanızı bekliyoruz. Yolunuz yolumuz olsun…

Saygılarımla,

Doç.Dr. Hasan Sinan USLU
Hastane Yöneticisi