ETKİNLİKLERİMİZ


ŞİŞLİ MESLEK YÜKSEKOKULU VE THE ISTANBUL EDİTİON OTEL İŞBİRLİĞİNDE İKİ FARKLI ORGAN BAĞIŞ ETKİNLİĞİ

Foto Galeri için tıklayın

Türkiye Moda ve Hazır Giyim Federasyonu'nun oluşturmuş olduğu “Can Dostu Platformu” , İstanbul Organ Nakli Koordinasyon Merkezi ve hastanemiz Organ ve Doku Nakil Koordinatörü Hanife Yavuz'un organizasyonu ile Şişli Meslek Yüksekokulunda ilkini geçen yıl yaptığımız organ bağışı etkinliğini bu yıl da kasım ayında tekrarladık. Önce okul öğrencilerine ve öğretim görevlilerine organ bağışı hakkında bilgilendirici sunum yapıldı, ardından kurulan stantta organ bağışı yapmak isteyenlere organ bağış kartları verildi.

DİĞER BİR ETKİNLİĞİMİZ DE THE İSTANBUL EDİTİON OTELDE İDİ

Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, The İstanbul Edition Otel yöneticileri tarafından organ bağışı farkındalık etkinliği düzenlendi. Biz de Beyoğlu Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği ile birlikte Organ ve Doku Nakil Koordinatörümüz Hanife Yavuz'un koordinasyonunda etkinliğe katıldık. Etkinlik gazeteci-yazar Tuluhan Tekelioğlu'nun 2014 yılında çekmiş olduğu tamamen gerçek yaşamdan hikayeler, organ nakli ile ilgili yaşanmış olaylar, dünyada ve Türkiye'de organ bağışının ve naklinin durumunu yansıtan, “YENİ HAYAT” adlı belgesel film gösterimi ile başladı. Gösterimin ardından söyleşi yapıldı ve organ bağışları kabul edildi. Söyleşide Tuluhan Tekelioğlu'na eşlik edildi, organ bağış ile ilgili sorular cevaplandı. Belgesel ilk defa 2014 Antalya Altın Portakal Film Festivalinde gösterilmişti ve gösterim sonrası bir çok sanatçı belgeselden etkilenip organ bağışı yapmıştı. Aynı etkiyi The İstanbul Edition Otelde de gördük. Bir çok otel çalışanı ve yöneticileri toplantıya katıldı ve organ bağışı yaptılar. Basının da davetli olduğu etkinliğe ilgi oldukça iyiydi.

“Başkaları için kendinizi unutursanız, o zaman sizi daima hatırlayacaklardır” DOSTOYEVSKİ ve “insanın insana verebileceği en güzel hediye YENİ HAYATTIR” TULUHAN TEKELİOĞLU.
10 KASIM 2014

FOTO GALERİ için tıklayın

Hamidiye Etfal ailesi ebediyete intikalinin 76. Yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü şükran, minnet ve özlemle andı…DÜNYA PREMATURE GÜNÜ KUTLAMASI

FOTO GALERİ için tıklayın

"17 Kasım Dünya Prematüre Günü" Türk Neonatoloji Derneği, Şişli Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi ve Beyoğlu kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği birlikteliğinde ve Prematüre bebekler ve aileleri ile birlikte patik asma ve pasta kesme töreni, oyunlar, şarkılar eşliğinde hastanemizde mutlulukla kutlandı...5 MAYIS DÜNYA EBELER VE 11 MAYIS DÜNYA HEMŞİRELER GÜNÜ KUTLU OLSUN

HASTA VE DİYABET OKULU 2012 NİSAN AYI EĞİTİMLERİ

HASTA VE DİYABET OKULU 2012 MART AYI EĞİTİMLERİ

KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİNDEN KORUNMA VE BESLENME, TEDAVİ SEÇENEKLERİ EĞİTİM PROGRAMI

HASTA VE DİYABET OKULU 2012 ŞUBAT AYI ETKİNLİKLERİ

8.DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

1-7 EKİM EMZİRME HAFTASI ETKİNLİĞİ

HASTANEMİZ 112 YAŞINI KUTLADI

HEMŞİRELİK HAFTASI HASTANEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI HASTANEMİZDE ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

TÜRKİYE'DE ÇOCUK SAĞLIĞI STRATEJİLERİ

HASTANEMİZ GENEL CERRAHİ KLİNİKLERİ ORTAK TOPLANTISI’NDA TEK KESİDEN LAPAROSKOPİK CERRAHİ VİDEO PANELİ YAPILDI.

DİYABET OKULU VE HASTA OKULU OCAK AYI ETKİNLİKLERİ YAPILDI

HASTA OKULU VE DİYABET OKULU ETKİNLİKLERİ DEVAM EDİYOR

2010 DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

“KANSERDEN KORKMUYORUZ” ETKİNLİKLERİ

DEPRESYON VE UYKU BOZUKLUKLARI İLE OBEZİTE VE HİPERTANSİYON HASTA OKULU

Hasta Okulu'nun bu ayki programında Depresyon ve Uyku Bozuklukları ile Obezite ve Hipertansiyon konuları anlatılmıştır.

Günümüzde insanların en sık karşılaştığı sorun olan bu iki konuda ilgili bir hasta grubu bilgilendirilmiştir.

Depresyon konusunda Uzm.Dr.Bahadır BAKIM, Obezite konusunda Uzm.Dr.Esra ÇİL, Hipertansiyon konusunda Uzm.Dr.Ali Osman ÖZTÜRK konuşma yapmışlardır.

KRONİK BÖBREK YETMEZLİĞİ VE DİYALİZ HASTA OKULU

İl Sağlık Müdürlüğümüz Eğitim Şube önderliğinde, hastanemizde düzenlemekte olduğumuz Hasta Okulu kapsamında 24.12.2009 Perşembe günü Kronik Böbrek Yetmezliği ve Diyaliz konusu işlenmiştir. Nefroloji Klinik Şefi Doç.Dr.Abdülkadir ÜNSAL'ın açılış konuşmasıyla başlayan ve ardından Başhekimimiz Prof.Dr. Suat TURGUT'un  konuşmasıyla devam eden panelimiz konularında uzman panelistlerimizin sunumlarıyla devam etmiştir. Panelimiz 86 katılımcıyla gerçekleşmiş olup emeği geçen tüm eğitimcilerimize, katılımcılarımıza ve organizasyon komitesine teşekkürlerimizi sunarız.
II. AMELİYATHANE HEMŞİRELİĞİ SEMPOZYUMU

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Eğitim Şubesi önderliğinde, Hastanemizde düzenlenen II. Ameliyathane Hemşireliği Sempozyumu İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr.Ali İhsan DOKUCU'nun teşrifleri ile gerçekleştirildi. Sempozyumda Ameliyathanelerde Kalite Çalışmaları ve önemi, Ameliyathanelerin Düzenlenmesi konularında 2 Oturum şeklinde ele alındı.
II. Ameliyathane Hemşireliği Sempozyumu'na kamu ve özel hastanelerde çalışan 300 Ameliyathane ile idari kadrolardan Hemşireler katılmıştır. Sempozyuma gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı, organizasyon komitesine ve tüm katılımcılara şükranlarımızı sunarız.
BAŞHEKİMLİKTE BAYRAMLAŞMA ZİYARETLERİ

Kurban Bayramı'nda Hastane çalışanları Başhekim ile bayramlaşıp iyi dileklerini sundu.
SOKAK HAYVANLARI SORUNLARI VE ÇÖZÜM YOLLARI KONFERANSI

Moderatörlüğünü Doç. Dr. Burak Ömür Çakır'ın yaptığı “Sokak Hayvanları Sorunları ve Çözüm Yolları” isimli konferans Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans salonunda 18 Kasım 2009 tarihinde Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Av. Ahmet Kemal Şenpolat tarafından verildi. İstanbul İl Sağlık Müdürü Sayın Doç. Dr. Ali İhsan Dokucu ve Başhekimimiz Sayın Prof. Dr. Suat Turgut'un da katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda İstanbul'daki sokak hayvanlarının tarihi, yaşadıkları sorunlar ve çözüm yolları tartışıldı. Üzerinde durulan diğer bir konu da sokak hayvanlarının sağlığının insan sağlığına olan etkileriydi. Petshoplarda satılan hayvanların birkaç ay beslendikten sonra terk edilerek sokağa atılmalarının ortaya çıkardığı sıkıntılar ve sıcak yaz günlerinde susuz kalan bir sokak hayvanına verilecek bir kap suyun önemi akılda kalan diğer konulardı.
DÜNYA DİYABET GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Dünya diyabet günü nedeniyle hastanemizde Hasta Okulu çerçevesinde etkinlikler düzenlendi.
10 KASIM 2009

Ulu Önder Atatürk ölümünün 71'nci yıldönümünde Hastanemizde de saygıyla anıldı. Törende Atatürk'ü anlatan film izlendi.
PANDEMİ GRİP SALGINI AŞI KAMPANYASI İSTANBUL'DA BAŞLADI

H1N1 aşısı İstanbul'da ilk kez İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU'nun katılımıyla hastanemizde uygulanmaya başlandı.
ÇOCUK ENFEKSİYON KLİNİĞİ AÇILIŞI

4. Çocuk(Enfeksiyon) Kliniği, hastanemiz imkanları ve Ayhan Şahenk Vakfı'nın katkıları ile yenilenerek 15 Ekim 2009 tarihinde İl Sağlık Müdürümüz Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU ve Başhekimimiz Prof.Dr.Suat TURGUT'un katılımıyla yapılan törenle hizmete girdi.
DÜNYA EMZİRME HAFTASI ETKİNLİKLERİ

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, Şişli Etfal Başhekimliği ve Çocuk Kliniklerinin organizasyonu ve katılımları ile hastanemizde “Dünya Emzirme Haftası”  (1-7 Ekim) etkinlikleri gerçekleştirilmiştir. 

Bu etkinlikler doğrultusunda:

7 Ekim 2009 tarihinde, İl Sağlık Müdürümüz Ali İhsan DOKUCU, Ana Çocuk Sağlığı (AÇS) temsilci doktorları, Şişli Etfal EAH başhekimliği temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve Basın kuruluşları temsilcilerinin (yaklaşık 15)  davetli olduğu konferansımıza, yaklaşık 320 aile (anne-baba) ve sağlık çalışanı katılmıştır. 

Konferans sonrasında yaklaşık 15 basın kuruluşunun temsilcilerinin katıldığı  basın toplantısı yapıldı.

İlave olarak hafta boyunca  “Emzirme Destek” programı ekibimize yapılan, eğitici eğitimi ve organizasyona yönelik toplantılar ile Çocuk Klinikleri tüm çalışanlarına anne sütünün önemi ve desteklenmesi hakkında çok sayıda toplantılar gerçekleştirildi.

Hastanemizde yapılan bu aktiviteler hakkında, çeşitli görsel ve yazılı medyada ( 7 televizyon programı , 6 gazete haberi, 13 internet haberi) toplam 26 haber yer aldı.

Sonuç olarak; 

- Yapılan tüm aktivitelerdeki (görsel-yazılı medya, basın toplantısı, sağlık çalışanları ve anne konferansındaki) soruların kitap haline getirilerek sağlık çalışanları ve ailelerin hizmetine sunulması, 

- İlk 6 ay sadece anne sütü verilmesine yönelik “Emzirme Destek” programının ilk adımı olarak Şişli Etfal EAH ‘da varolan Emzirme destek grubu geliştirilerek, bu grubun uluslararası ölçülerde standardize edilmesi,

yönünde çalışmalar başlatılmıştır.

BAŞHEKİMİMİZİN KLİNİK ZİYARETLERİ

Başhekimimiz Prof.Dr.Suat Turgut'un klinik ziyaretleri.
BAŞHEKİMLİK DEVİR TESLİM TÖRENİ

İl Sağlık Müdürümüz Sayın Doç.Dr. Ali İhsan Dokucu'nun katılımlarıyla Başhekimlik Devir Teslim Töreni 05.08.2009 tarihinde Konferans Salonu'nda gerçekleşmiştir.
ŞİŞLİ ETFAL 110. YAŞINDA

Hastanemizin 110. Yıl kuruluş yıldönümü 25-26 Mayıs 2009'da hastanemiz konferans salonunda  kutlandı. Bu yıl Şişli Etfal Tıp Günleri 7. Kongresi  yapıldı. Kongrenin açılış bölümünde Prof.Dr.Ünal KUZGUN tarafından hastanemizin tarihçesi ile ilgili konuşma yaptı. Ayrıca Başhekimimiz Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU , Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL ve  İstanbul İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr.Mehmet BAKAR da Hastanemizle ilgili konuşmalar yaptılar.

Kongre kapsamında daha sonra Etik kurullar konusunda bir panel düzenlendi. Prof.Dr. Erbil ERGENEKON moderatörlüğünde düzenlenen panelde İlaç ve Eczacılık Genel Müdürü Dr.Mahmut TOKAÇ, Prof.Dr. Yağız ÜRESİN ve Prof.Dr.Ahmet GÜL  birer konuşma yaptılar.

Hastanemizin 110. Kuruluş Yıldönümü etkinlik kapsamında Hipotez Poster Oturumu yapılmıştır. Doç.Dr.Cengiz Miroğlu hocamızın başkanlığında on kişilik jüri üyeleri tarafından ilk üç klinik seçilmiştir. Jüri üyelerimiz Doç.Dr.Hulki FORTA, Op. Dr.Nimet GÖKER, Doç.Dr.Burak ÇAKIR, Doç.Dr.Sibel MERCAN, Doç.Dr.Metin KÜÇÜKKAYA, Doç.Dr.Muammer KENDİRCİ, Doç.Dr.Cengiz MİROĞLU, Doç.Dr.Soner TATLIDADE, Doç.Dr.Dilek GÜVEN ve Doç.Dr.Yıldız YILDIRMAK hocalarımızdan oluşmuştur.

Birincilik Ödülü: 1. KBB Kliniği Dr. Emrah EMRE
İkincilik Ödülü:   2. Üroloji Kliniği Dr.Mesrur Selçuk SILAY
Üçüncülük Ödülü: Psikiyatri Kliniği Dr. Meral AKBIYIK

Katılan Klinikler

1. Çocuk Kliniği Dr. Aykut ÇAĞLAR
2. Üroloji Kliniği Dr. Selçuk SILAY
Psikiyatri Kliniği Dr. Gökay ALPAK
Psikiyatri Kliniği Dr. Meral AKBIYIK
Plastik Cerrahi Kliniği Dr. Arzu ÖZCAN
2. K.Doğum Kliniği Dr. Arzu Koç BEBEK
Fizik Tedavi Kliniği Dr. Raikan SOYDEMİR
1. KBB Kliniği Dr. Emrah EMRE
1. Göz Kliniği Dr. Sinem TİRYAKİ
2. Ortopedi Kliniği Dr. Seçkin SARI

25 Mayıs akşamı konferans salonunda popüler ve napoliten ağırlıklı bie klasik müzik konseri düzenlendi. Konsere çok sayıda davetli ile birlikte hastanemiz personeli de katıldı.

26 Mayıs günü  Dr.Muzaffer BAŞAK'ın moderatörlüğünde “Girişimsel radyolojide yenilikler” konulu panel düzenlenmiştir. Panelde Dr.Can ÇALIŞKAN, Dr.Murat CANTAŞDEMİR, Dr.Firuzan NUMAN birer konuşma yaptılar. Öğleden sonraki bölümde de Prof.Dr.Mehmet MİHMANLI moderatörlüğünde “Laparaskopik/ Endoskopik girişimlerde yenilikler ve hastanemizde uygulamaları” konulu panel düzenlenmiştir. Panele Dr.Uygar DEMİR, Dr.İbrahim ERCAN, Dr.Çetin KARADAĞ, Dr.Şenol AKMAN, Dr.Orhan TANRIVERDİ, Dr.Sibel ÖZSOY ve Dr.Canan ALKIM konuşmacı olarak katıldılar.

DÜNYA LÖSEMİLİ ÇOCUKLAR GÜNÜ

30 Mayıs Dünya Lösemili çocuklar gününde, hastane çalışanlarımızdan Pınar Pektaş'ın düzenlediği bir organizasyonla Hastanemizin Çocuk Onkoloji biriminde yatan miniklerimiz eğlenceli dakikalar geçirdiler. Etkinliğe Tiyatro santçısı Erdal Türkmen, Şarkıcı Şafak Sönmez, TV sunucusu Ali Dervişoğlu, Prof. Dr. Dicle Güler, Müzisyen Sercan Bozkaya da katıldı.
AMELİYAT HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

İl Sağlık Müdürlüğü Ameliyathane Hemşireliği Sertifika Programı 06 Nisan-29 Mayıs tarihleri arasında hastanemizde düzenlenmiştir. Programa değişik kurumlardan toplam 27 kursiyer katılmıştır. Kursiyerlerimiz 3 haftalık teorik eğitimi hastanemizde tamamlamışlardır. Ardından, 5 haftalık pratik eğitimlerini Haseki EAH, Koşuyolu Yüksek İhtisas EAH, Baltalimanı Metin SABANCI Kemik Hast. EAH, Okmeydanı EAH, Beyoğlu Göz EAH, Yedikule Göğüs Hast. EAH, ve Şişli Etfal EAH  ameliyathanelerinde rotasyon ile tamamlayarak sertifika almaya hak kazanmışlardır.
RADYASYON ONKOLOJİSİ YENİ BİNA AÇILIŞI

Şişli Etfal Hastanesinin 110. kuruluş yıldönümüne denk gelen haftada Şişli Etfal Hastanesi Radyasyon Onkolojisi Kliniği'nin yenilenen ve yeniden inşa edilen binasıyla beraber yeni teknoloji ile donanmış Radyasyon Onkolojisi Kliniği yeni hizmet binasında faaliyetine başlamıştır.

26 mayıs 2009 tarihinden itibaren yeni hizmet binasında donanım olarak yüzeysel ve derin tedavileri başarıyla çevresindeki sağlıklı dokulara zarar vermeden yapabilecek niteliklere sahip Multilif Colimatorlü Lineer Acceleratör cihazı, onunla kombine çalışan sağlıklı ve hastalıklı dokuları net bir şekilde ayırt ederek ve planlamada yardımcı olabilen bir tanımlayıcı sistem olan Ct Simülatör cihazı faaliyete girmiştir. Ayrıca yine bu iki cihazın entegrasyonunu sağlayan bilgisayarlı tedavi planlama sistemi ile Multilif Kolimatörlü cihaz kullanarak en hassas dokularda en doğru sonuçları verebilecek kanser radyoterapisi sağlıklı ve yapılabilir nitelikte oluşturulmuş oluyor. Yine cihazın özelliklerinden dolayı daha ileri teknolojik bir tedavi yöntemi olan IMRT yani doz ayarlı radyasyon terapisini yapabilmekte mümkün olmuştur.

Yeni tedavi birimimiz ile birlikte Şişli Etfal Eğitim Araştırma Hastanesi'nden 110 yıldır hizmet alan ve sağlıklarını her zaman korumalarını dilediğimiz sayın halkımız radyasyon onkolojisini ilgilendiren hastalıklarda daha efektif daha modern ve daha iyi sonuçların elde edilebileceği tedavi imkanına kavuşmuştur.

Yine hizmet alanının genişlemesi hastalar ve hasta yakınlarının bu hizmeti almak için müracaatlarında karşılaşmış oldukları sıkıntıları büyük ölçüde hafifletmiştir. Yeni açılan birimimiz en modern cihazlarıyla  birlikte ülkemize hastanemize kliniğimize ve ihtiyaç duyan tüm hastalara hayırlı uğurlu olsun.

Uzm. Dr. Hazım Orhan KIZILKAYA

12-18 MAYIS 2009 HEMŞİRELİK HAFTASI

Hastanemizde 12-18 Mayıs Hemşirelik Haftası dolayısı ile 12 Mayıs günü 'Çalışan Güvenliği' konulu panel düzenlenmiştir. Programa İl Sağlık Müdür Yardımcımız Sayın Dr. İsmail KARTAL teşrif etmişlerdir.

15 Mayıs akşamı Cevahir Hotel'de balo düzenlenmiştir. Gecemize, İl Sağlık Müdür Yardımcımız Sayın Dr. İsmail KARTAL, Şişli Belediye Başkanımız Sayın Mustafa SARIGÜL, Cevahir Hotel Yönetim Kurulu Başkanı Sayın İbrahim CEVAHİR, Başhekimimiz Sayın Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU ve çalışanlar katılmıştır.

Gecemize, sanatçımız Sayın Serdar ORTAÇ şarkıları ile ayrı bir renk katmıştır.
BAŞ-BOYUN REKONSTRÜKSİYONU SEMPOZYUMU

Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Klinik şefi Prof Dr. Lütfü Baş'ın emekliliği onuruna Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Çene Yüz Cerrahları Derneği Marmara bölge toplantısı olarak düzenlenen BAŞ-BOYUN REKONSTRÜKSİYONU SEMPOZYUMU 8-9 Mayıs 2009 da hastanemiz konferans salonunda yapıldı.

Toplantının bilimsel bölümüne Türk Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği ve Çene Yüz Cerrahları Derneği Başkanı başta olmak üzere, Türkiye'nin çok sayıdaki plastik cerrahi merkezlerinden yoğun bir katılım olmuştur.

Toplantının ilk günü öğleden sonraki özel oturuma plastik cerrahi camiası dışında başta sayın Başhekimimiz Doç.Dr.Ali İhsan Dokucu ve çok sayıda emekli ve çalışan hastanemiz mensubu ve Sayın BAŞ ‘ın yakınları toplantıya katılmış, bazı katılımcılar Prof Dr. Lütfü Baş ile ilgili çeşitli kişisel anı ve duygularını belirten içten konuşmalar  yapmışlardır. Hocamız Prof. Dr. Lütfü Baş' çok sayıda plaket takdim edilmiştir. Bu toplantı hastanemiz için çok önemli bir sosyal etkinlik olmuştur ve tüm çalışanlara moral vermiş, hastanemizi gururlandırmıştır.

Kendisine emeklilik sonrası seçildiği TEMA başkanlığında başarılar diliyoruz.
1.DÖNEM YOĞUN BAKIM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI

Bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 02.03.2009-24.04.2009 1.Dönem Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Programı, İl Sağlık Müdürlüğümüzün organizasyonuyla tamamlanmıştır. Kursun teorik eğitim bölümü, Bağcılar Eğitim Araştırma Hastanesinde, pratik eğitim bölümü ise; Şişli Etfal EAH, Bağcılar EAH, Okmeydanı EAH ve İstanbul EAH'de gerçekleşmiştir.
KATILIM BELGESİ DAĞITIM TÖRENİ

Hastanemizde 01.12.2008-30.01.2009 tarihleri arasında Yoğun bakım hemşireliği sertifika programı ve 29.12.2008-30.01.2009 tarihleri arasında Acil bakım hemşireliği sertifika programı yapılmıştır.Kurs programını bitiren kursiyerlere katılım belgeleri 30.01.2009 tarihinde Başhekimimiz  Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU'nun katılımlarıyla  verildi.
II. ORGAN BAĞIŞI TEŞEKKÜR TÖRENİ

İstanbul İl sağlık Müdürlüğü'nün düzenlemiş olduğu II. ORGAN BAĞIŞI TEŞEKKÜR TÖRENİ  27.01.2009 da Hastanemiz konferans salonunda yapıldı. Törene saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlandı. Törende ilk önce İl Sağlık Md.Yard.Dr. Doğan UYSAL bir konuşma ile tüm transplantasyon çalışmalarına ve organ bağışı yapan ailelere teşekkür etti. Daha sonra İl Sağlık Müdürümüz Uz.Dr.Mehmet BAKAR organ bağışı ile ilgili çeşitli bilgiler veren bir konuşma yaptı.

Törende organ bağışı yapan ailelere teşekkür belgeleri verildi. Ayrıca katkılarından dolayı çeşitli hastane başhekimlerine plaketler verildi. Başhekimimiz Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU da organ bağışındaki yaptığı katkılardan dolayı teşekkür mektubu ve plaket aldı.

DÜNYA DİYABET GÜNÜ

Dünya diyabet günü nedeniyle hastanemizde Hasta Okulu çerçevesinde etkinlikler düzenlendi. Konferans salonunda düzenlenen etkinliğin açılış konuşmasını Başhekim Doç.Dr. Ali İhsan DOKUCU yaptı.

Doç.Dr. Yüksel ALTUNTAŞ (Endokrinoloji, Metabolizma ve 2. Dahiliye Klinik Şefi) "Diyabet Nedir? Dünya'da ve Türkiye'de Diyabetin Durumu." Konulu konuşma yaptı.

Ayrıca etkinliğin öğleden sonraki bölümünde de Dyt. Gülden AJMAL (Diyabet ve Beslenme), Dr. Nihal MEMİŞOĞLU (Çocuk Diyabeti), Doç.Dr. K.Oğuz KARAMUSTAFALIOĞLU (Diyabetle Yaşamayı Öğrenme), Dr. Nihal BALCIOĞLU (Diyabet ve Göz) ve Diy.Hem. Gülbahar POLAT (İnsilün Uygulaması) konulu konuşmalar yaptılar.

Ayrıca vatandaşlara öğle arasında diyet mutfağı yemekleri ikram edildi.

ÇOCUK YANIK ÜNİTEMİZ AÇILDI

Çağdaş yanık tedavisinin gerektirdiği tüm donanımlara sahip olarak açılışı gerçekleştirilen ünitemizde 15 yaşın altında yatarak tedavi görmesi gereken çocuklarımızın tedavileri amaçlanmıştır.

Ünitemizde özel donanımlı 4 yatak bulunmaktadır. Hastaların acil yara bakımları iyileşmeyen yanık yaralarının greftlemeleri (yama ile tedavi) ünitemizde yapılacaktır.
HASTANEMİZDE YENİ ÜNİTELER

14 Ağustos 2008 Cuma günü Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr.Mehmet BAKAR'ın katılımlarıyla Eczane-TPN Ünitesi, Bilgi İşlem Faturalama Bölümü ve 9.kat Etfal Çalışanları Kafeteryası bölümlerinin açılışı yapılmıştır.
HASTANEMİZDE BİR İLK (NİKAH MERASİMİ)

Hastanemiz doktorlarından Dr.Özlem HASDEMİR (Çocuk Cerrahisi) ve Dr.Turhan KARA'nın (Anestezi Kliniği) Nikah Merasimi Sağlık Müdürümüz Uzm.Dr.Mehmet BAKAR ve Şişli Belediye Başkanı Mustafa SARIGÜL'ün katılımlarıyla konferans salonunda yaılmıştır.